Koupelna v boho stylu: Jaké obklady, dlažby a doplňky zvolit?

Pro bohémský styl jsou charakteristické volné halenky a tuniky, velké náušnice či pírka do vlasů. Víte však, že znaky boho stylu, který v sobě snoubí prvky hippies s těmi moderními, dnes už nenajdeme jen v módě? Svůj trendy outfit tak můžete sladit s celým interiérem, včetně koupelny.  Volte dlažby v designu dřeva, obklady s patworkovými vzory nebo volně stojící vany. A dopřejte si opravdovou bohémskou očistu.

Koupelny v bohémském stylu nacházejí podobně jako módní kousky inspiraci v Americe – v generaci 60. let minulého století, která žila volnomyšlenkářským, nekonvenčním a nespoutaným stylem života. V interiérech se boho styl vyznačuje především úsilím míchat vzory a barvy obkladů, dlažeb i doplňků. „Koupelny v bohémském stylu jsou útulné a vzdušné. Je v nich patrná snaha vybočit z davu a konzumního způsobu života. Zdůrazňují sounáležitost člověka k přírodě,“ říká naše obchodní ředitelka společnosti Veronika Prouzová.

Obkladů a dlažeb, se kterými lze zařídit koupelnu či obývák v boho stylu, je podle ní zatím na českém trhu poměrně málo. „Máme ale několik zajímavých produktů a rádi zájemcům poskytneme inspiraci,“ upřesňuje Prouzová.

 
V koupelnách v boho stylu je často patrná snaha míchat vzory a barvy obkladů, dlažeb i doplňků.
 
Zaujal vás bohémsky styl? Můžete ho mít v koupelně ale i jinde u vás doma.
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Dlažby v designu dřeva vybírejte ve světlých barvách

Jak se naučit kombinovat v koupelně zdánlivě nekombinovatelné? Obklady a dlažby v koupelnách v bohémském stylu by měly mít světlé a spíše nenápadné barvy. Typické je použití dřevěných podlah, které však do koupelen nejsou vhodné kvůli větší vlhkosti. Vybírejte proto dlažby imitující dřevo, které laik běžným okem od skutečného přírodního dřeva nerozezná. „Dnes je na trhu spousta dlažeb imitujících dřevo, které vypadají jako stará dřevěná prkna. Koupelně v boho stylu budou nejvíc slušet bílé nebo v barvě buku,“ vysvětluje Veronika Prouzová.

 
V koupelnách v bohémském stylu se objevují také dlažby v imitaci dřeva.
 

Obklady ve stylu patchwork volte pouze jako dekoraci

Chcete vnést do boho koupelny trochu rebelství? Docílíte toho pomocí patchworkových obkladů v klasické černobílé nebo barevné kombinaci. „Obklady ve stylu patchwork se ale v bohémských koupelnách většinou objevují pouze jako dekorativní prvek na jedné ze zdí, například za vanou nebo za umyvadlem. Takové obklady budou v koupelně působit velmi stylově a originálně,“ přibližuje paní Prouzová. Anebo můžete na zeď i na podlahu zvolit dlažbu v imitaci betonu, která působí lehce oprýskaným dojmem a připomíná neopracovaný beton.

 
Chcete vnést do boho koupelny trochu rebelství? Docílíte toho pomocí patchworkových obkladů.

Na svícnech či předložkách barvami opravdu nešetřete

Zatímco s barevností je potřeba na obkladech a dlažbách v bohémských koupelnách spíše šetřit, o doplňcích platí pravý opak. Tady se nebojte použít výraznější barvy, například modrou, zelenou, nebo cihlovou… Vždy ale použijte maximálně dvě, abyste to s barevností nepřehnali. Hravé barevné akcenty najdou v bohémské koupelně uplatnění prakticky kdekoliv – na dřevěných a kovových svícnech, koupelnových předložkách, dózách či dekorativních soškách. „Velmi zajímavě bude v koupelně v boho stylu vypadat zrcadlo ve velkém zlatém nebo dřevěném rámu. Pokud máte v koupelně okno, použít můžete barevné závěsy,“ vyjmenovává obchodní ředitelka M.B.KERAMIKY.

 
 
V bohémské koupelně vypadají velmi hezky velká zrcadla a vany v prostoru.
 

Upřednostňujte umyvadla s konzolou a vany do prostoru

Sanita v boho koupelnách působí ležérním, až doslova nespoutaným dojmem. Časté je použití jen umyvadel s konzolou nebo volně stojících van, které mohou být také barevné. Vždy ale vybírejte barvu, která bude ladit s ostatními doplňky v koupelně. Uzavřené poličky a skřínky v bohémských koupelnách takřka nenajdeme, častěji se v nich vyskytují otevřené kovové regály nebo proutěné koše. „A nezapomínejte ani na rostliny – pokud nechcete v koupelně použít živé, použijte umělé nebo sušené rostliny,“ dodává Veronika Prouzová.

 
Obkladům a dlažbám dodají tu správnou bohémskou atmosféru také rostliny…

Hlavně se nebojte popustit uzdu fantazii…

A fígle na závěr? Pokud chcete vytvořit koupelnu, která bude mít tu opravdovou bohémskou atmosféru, hlavně se nebojte popustit uzdu své fantazii a projevit svou individualitu. Zapomeňte na všechny pravidla a konvence. Na podlahu můžete klidně zvolit třeba výraznější vzor dlažby a zkombinovat jej s obkladem ve tvaru cihliček… Bohémské interiéry se někdy pyšní i trofejemi. Pokud máte na chalupě staré paroží, neváhejte ho hrdě pověsit třeba nad dveře koupelny. Anebo koupelnu ozdobte obrazy. Věřte svému vkusu a nápaditosti. Vytvoříte tak koupelnu hodnou opravdového bohéma. A relax v horké vaně při svíčkách, s oblíbenou knížkou v jedné ruce a skleničkou vína ve druhé může začít…

 
Bohémské koupelně sluší také obklady ve tvaru „cihliček“ a obrazy na zdech.

Toužíte po ještě větší inspiraci? Prohlédněte si další fotografie z našeho archivu, které naznačují, jak lze zařídit koupelnu či obývák v trendy boho stylu…

 
  
 
Jednou z vlastností boho stylu je i to, že se nebojí barev. Pokud hledáte právě výraznější odstíny, určitě vás zaujmou inspirace pro barevné koupelny. Mnohé další fotografie z realizací, ale i vizualizace nebo fotografie z katalogů výrobců najdete i v inspiracích pro koupelny.   
 

Původní publikaci článku naleznete na portále modernibyt.cz

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.