Luxusní koupelna za dobré peníze: Jaké obklady udělají hodně parády?

Toužíte po luxusní koupelně, ale máte omezený rozpočet? Nezoufejte. Poradíme vám, s jakými obklady a dlažbami vykouzlíte koupelnu jako v honosném sídle. Hotové zázraky v ní udělají velké formáty obkladů a dlažeb. Nebojte se jich ani v menší koupelně, kterou sjednotí a opticky zvětší. Navíc je můžete pořídit za super ceny.

Co se o zařizování luxusních koupelen píše v časopisech o designu? Všude vede kombinace dvou kouzelných slov – nápaditost a jednoduchost. Mezi dlouhodobé trendy, které snad nikdy nevyjdou z módy, patří obklady a dlažby v nenápadných barvách, vzhled mramoru nebo onyxových kamenů. A proč designéři v posledních letech doporučují do luxusních koupelen volit spíše obklady a dlažby ve větších formátech? Protože koupelny opticky zvětšují, dodávají jim originalitu a punc luxusu. Výbornou zprávou je, že návrháři při navrhování velkoformátových obkladů a dlažeb myslí i na ty, kteří chtějí mít luxusní koupelnu za přijatelnou cenu.

 
velkoformátový obklad a dlažba posh
Na obrázku obklady a dlažba Posh, jejichž design vychází ze skutečných přírodních mramorů.
 

Onyxové obklady se těší čím dál větší oblibě

Za poměrně málo peněz udělá v  koupelně opravdu hodně muziky. Tak lze stručně popsat dlažbu a obklad Asya Onix v rozměru 60×120 cm, které ztvárňují polodrahokam Onyx. Mají vysoce lesklý povrch a přímo impozantní design, který charakterizují unikátní duhové barvy. Obklady ve vzhledu onyxových kamenů jsou velmi moderní, pravidelně sklízí úspěch na veletrzích a mezi zákazníky je o ně velký zájem. Barevná paleta zahrnuje tlumené tóny přírodní kouřové šedé, přes pískově béžovou až po narůžovělou barvu. My z koupelnového studia M.B.KERAMIKA vám doporučujeme dát na jakoukoliv dlažbu ve vysokém lesku do koupelny také koupelnovou předložku, abyste neuklouzli.

 
obklady a dlažba imitující mramor v koupelně
Ilustrační obrázek. Obklad a dlažba ve vzhledu polodrahokamu Onyx.
 

Mramorový obklad vynikne nejen v koupelně

Líbí se vám v luxusních koupelnách design mramoru? Máte výborný vkus. Mramor byl známkou luxusu již ve starověku. Dnes ale na trhu existují obklady a dlažby, které jsou téměř k nerozeznání od skutečného přírodního materiálu, a navíc se mnohem lépe udržují. Vybírejte z mnoha provedení koupelnových obkladů a dlažeb – od tradičního až po velmi moderní vzhled. Co třeba zvolit velmi originální dlažbu Corvino v rozměru 80x80 cm? S touto dlažbou vytvoříte koupelnu či obývák, za které by se nestyděl žádný boháč. Dlažba, kterou použijete i jako obklad, se pyšní prestižním oceněním za design. Je vítězem soutěže Design Award 2017.

 
obklady a dlažba corvino v interiéru
Obklad a dlažba Corvino v moderním designu mramoru vypadá skvěle nejen v koupelně, ale třeba i v obýváku.
 

Přírodní obklady působí útulně i luxusně

Pokud se vám líbí přírodní barevné odstíny, dopřejte si je i ve své luxusní koupelně. Tím pravým řešením pro vás bude obklad Garden v rozměru 40×120 cm. Obklady jsou laděny do podmanivých tónů smetanové, kouřové a čokoládové barvy. Jejich povrch je strukturovaný do jemných zvlněných linek, což působí pohyblivě, až živě. Obklad vypadá nejen luxusně, ale také velmi útulně, a proto je mezi zákazníky velmi oblíbený. Pořídíte k němu i stejnojmennou dlažbu ve formátu 60×60cm. Velkoformátové obklady a dlažby jsou skutečně trendy a existují v mnoha dalších provedeních a rozměrech. Načerpejte inspiraci.

 
obklad garden v kombinaci s dlažbou v designu dřeva
Vizualizace koupelny. Obklad Garden v kombinaci s dlažbou v designu dřeva Natural Appeal.
 

Správnými doplňky všechno teprve začíná…

A nezapomínejte, že výběrem obkladů, dlažeb, vany či skříňky pod umyvadlo proměna vaši koupelny v luxusní nekončí. Hodně parády v ní udělají také doplňky. Dbejte na to, aby nepůsobily jako „každý pes, jiná ves.“ Designéři upozorňují: V luxusní koupelně musí všechno ladit. Pokuste se barevně sladit ručníky, koupelnovou předložku, koš na prádlo a další doplňky. Poličky, držáky na mýdlo nebo háčky na ručníky pořídíte z kovu nebo skla za pár korun. Kouzlo luxusních koupelen spočívá v detailech, které vás vůbec nemusejí stát jmění. Tak co, pokusíte se i vy vytvořit u vás doma dech beroucí koupelnu za rozumné peníze?

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.

Původní publikaci článku na portále Chytrá Žena naleznete zde.