Podle čeho vybrat topné těleso

V případě, že jste se rozhodli pro výměnu starého radiátoru koupelny, můžete si vybrat z několika možností, jak tuto místnost vyhřát. Jednou variantou je podlahové topení, které je velmi příjemné zvláště v koupelně, kde chodíme bosí, ručník si na něm ale neosušíme. Druhou variantou je nákup trubkového otopného tělesa nazývaného též žebřík. Tato topná tělesa se velmi osvědčila a dnes je nejdeme téměř v každé koupelně i jako výborné koupelnové doplňky. Další variantou pak může být kombinace obou těchto typů.

Jaká otopná tělesa nabízíme?

M.B. keramika nabízí širokou škálu právě trubkových otopných těles. Tyto tělesa se vyrábí většinou v závěsné podobě, díky čemuž nezabírají téměř žádný prostor. Slouží k vyhřátí určeného prostoru a zároveň poslouží i jako sušák ručníků a osušek. Lze k nim dokoupit řadu přídavných háčků a držáků. Je nutné ale vědět, že vyhřívací výkon takového tělesa je menší než u klasického radiátoru stejného rozměru. Výhřevnost můžeme zvýšit pouze zvětšením tělesa nebo kombinací otopného tělesa s podlahovým topením.

Dělení žebříkových radiátorů

Žebříky můžeme podle druhu vytápění rozdělit na elektrické, teplovodní a kombinované. U elektrického tělesa je nutné mít v jeho blízkosti elektrickou zásuvku a jeho instalace je velmi snadná. Teplovodní je nutné připojit na centrální topný systém, což může být sice náročnější na instalaci, ale je to ekonomičtější. Kombinované těleso je pak kombinací dvou předchozích a je výhodné v tom, že ho mimo topnou sezonu můžeme přepnout na elektriku a rychle vysušit ručníky po koupeli. Žebříky bývají opatřeny i termostatickou hlavicí, čímž se dá velmi výrazně ušetřit vydávaná energie.

Základní barvou topných žebříků/těles je bílá. Vybrat si ale můžete z velkého množství barev. Každý výrobce má svůj vzorník. Svou jinak decentní koupelnu tak můžete ozvláštnit zajímavě barevným zařizovacím předmětem. Oblíbené jsou i různé kovové povrchy – chrom lesklý i matný nebo kartáčovaný. Počítejte ale s tím, že za jiné než bílé provedení si připlatíte asi 20-30% ceny.

Tvary otopných těles

Vybrat si můžeme i z několika tvarů. Základ je obdélníkový tvar s rovnými trubkami. Oblíbenější a o něco praktičtější je typ, na němž jsou jednotlivá žebra mírně prohnuta. Na těchto typech lze ručníky lépe sušit. Další variantou jsou žebříky s „cik cak“ umístěnými žebry. I tyto typy nabízejí dostatečný prostor k vysoušení osušek, působí navíc o něco zajímavěji. Otopné žebříky lze samozřejmě zakoupit v mnoha rozměrech.

Kdo ale nepořizuje otopné těleso do koupelny jen z praktických důvodů, ale chce si ho pořídit i z estetického hlediska, má na výběr z velkého množství designových lahůdek. Většinou se nejedná o klasický žebřík. Poté co si designéři pohrají a tyto koupelnové doplňky tvoří na základě vlastní fantazie, vzniknou kreativní a neokoukané tvary. V mnohých z nich bychom otopné těleso ani nehledali. Může být například důmyslně skryto třeba v zrcadle nebo v kamenné desce . Tyto typy ale nelze vždy použít na sušení ručníků. Slouží spíš jako krásná dekorace.

Na našich prodejnách Vám s výběrem vhodného topného tělesa poradíme.