Speciální úpravy povrchu sanitární keramiky

Při pořizovaní zařizovacích předmětů do koupelny očekáváme, že budou především plnit svůj účel. Jako zákazníci však máme stále vyšší nároky na tvary, materiály, barvy a nebo také na časovou náročnost údržby.

Jedna z předních světových firem na výrobu sanitární keramiky Laufen CZ, která pod sebou sdružuje značky Laufen, Roca a Jika, nám nabízí nejen výrobky v nejvyšší kvalitě krásných tvarů, ale zabývá se právě i problémem týkajícím se hygienické čistoty a snadné údržby svých výrobků. Pro každou svou značku vyvinula technologii pracující buď na hydrofobním (vodoodpudivém) či na hydrofilním (vodomilném) principu. Hydrofobní technologie způsobí sbalení kapek vody do kuliček, které sebou odnesou i nečistotu, kdežto hydrofilní úprava vytvoří na povrchu výrobku bezporézní film, který zabraňuje ulpívání nečistot. Tyto úpravy nemají negativní vliv na povrchovou strukturu ani kvalitu výrobku, pouze ho dost podstatně vylepší.

Nabízíme Vám sortiment značek JIKA, ROCA a LAUFEN. A protože označení, že povrch je speciálně upraven, je pro každou z uvedených značek jiný, chtěli bychom Vám pomoci se v označeních zorientovat.

JIKA – úprava JIKA perla

Tato speciální úprava usnadňuje údržbu, prodlužuje životnost a září trvalou čistotou. Keramika zůstává hladká a dokonale čistá. Inspiraci k tomuto povrchu našli tvůrci přímo u nejkrásnější květiny – růže. Stejně jako na okvětních plátcích této květiny, tak i na povrchu speciálně upravené keramiky se voda sbalí do kuliček a řetízků kapek. Nečistoty a vodní kámen jsou nabalovány společně s vodou a nezůstane po nich ani stopa. K úplnému dočištění pak jen zbývá povrch dosucha utřít hadříkem.

LAUFEN – úprava LAUFEN Clean Coat - LCC

Jedná se o absolutní novinku v oblasti inovativních keramických povrchů, které byly vyvinuty za pomoci nejmodernějších technologií dnešní doby. Speciální vrstva LCC dokonale vyhladí nerovný povrch glazované keramiky. Tento „vodomilný“ (hydrofilní) povrch přitahuje vodu, přičemž se netvoří kapky, ale souvislý tenký film vody, po kterém uvolněné nečistoty okamžitě odtékají z povrchu. Dokáže proniknout i pod samotnou špínu nalepenou na povrchu a umožní její odplavení. LCC vrstva má antibakteriální efekt, protože absolutně hladký povrch neskýtá žádnou možnost zachycení. Proud vody tak jednoduše smývá nečistoty včetně bakterií s sebou. Výrobky s touto úpravou jsou, pro svou velmi snadnou údržbu, doporučovány na veřejné toalety.

LAUFEN – úprava WonderGliss

Tato technologie je založena na vodoodpudivosti. Díky naneseným nanočásticím odpuzujícím vodu, vytváří voda řetízky kapek, které na sebe nabalují nečistoty a ty společně s vodou odtékají. Na povrchu výrobku nevznikají žádné mapy. Úprava WonderGliss navíc zaručuje vysoký lesk sanitární keramiky. Dochází k vysoké chemické a termické odolnosti, k odolnosti proti otěru a čištění je navíc příjemné. Výrobky s WonderGlissem oceníte v soukromých koupelnách.

ROCA – úprava Maxiclean

I tato úprava je založena na hydrofobním – vodoodpudivém – principu. Po naglazování a výpalu keramického materiálu, se na povrch výrobku nanese hydrofobní vrstva. Voda je opět tvarována do kuliček vody a vodní kámen, soli a nežádoucí nečistoty jsou odplavovány z povrchu keramiky. Údržba se tak stává velmi jednoduchou a časově nenáročnou.

O možnosti koupě sanitární keramiky se speciální úpravou je potřeba uvažovat předem. Speciální technologie se nanášejí na výrobek již při jeho výrobě a nelze si je tedy doobjednat na již koupený výrobek. Počítejte také s tím, že speciální povrchová úprava je vždy za příplatek. Více informací Vám jistě poskytnou vyškolení prodejci v našich koupelnových studiích.

Pokud se tedy rozhodnete pro sanitární keramiku s povrchovou úpravou, určitě neprohloupíte. Ušetříte za čistící prostředky, k úklidu budete potřebovat jen suchý hadřík. Rozhodně nikdy nepoužívejte abrazivní saponáty. Povrchovou vrstvu byste mohli nenávratně poškodit. A konečně ušetříte i čas, který můžete zužitkovat určitě lépe než úklidem.