Mozaiky

Mozaika má velmi širokou oblast použití. Pokud se rozhodnete využít ji v koupelně nebo jinde v bytě nebo domě, budete nadmíru spokojeni. Mozaiku stačí zkombinovat s bílým nebo jiným jednobarevným obkladem a vytvoříte originální dílo. Díky tomu, že jsou mozaiky tvořeny jednotlivými kostičkami, které jsou zespodu podlepeny papírem nebo síťovinou, lze ji stříhat a vytvářet z ní pásky mezi obklady, nebo se s ní velmi lehce obkládají složitější tvary. Velmi jednoduše tak můžete např. v koupelně obložit rohovou vanu, sloupek nebo třeba odkládací plochu pod umyvadlo.

Pokud se chcete inspirovat, doporučujeme následující fotogalerii s mozaikami v rámci interiérů:

Mozaiky v interiéru

Barva
Tvar
Rektifikace
Povrch
Použití
Další filtry
Mozaika Alamo 25/25 bílo-hnědá | Více - Doprodej obkladů a dlažeb / Koupelny
AKCE -19 %
Mozaika Alamo 25/25 bílo-hnědá
Rozměr jednotlivých rektifikovaných dílků je 4,7 × 2,2 cm, spáry mezi nimi jsou široké 2 mm. Za kus se považuje spojené platíčko...
Mozaika k dlažbě Dolcevita 30/30 modrá pletenec GDMAK003 (2,3x2,3/2,3x7,3)
mozaika-pletenec k dlažbě modré, SET, PEI 2, rozměr 30x30 (2,3x2,3/2,3x7,3,1), balení = 0,36m2 = 4ks
Výrobce: RAKO
Mozaika k dlažbě Dolcevita 30/30 zelená pletenec GDMAK002 (2,3x2,3/2,3x7,3) | Více - Doprodej obkladů a dlažeb / Mozaiky
AKCE -29 %
Doprodej

Mozaika k dlažbě Dolcevita 30/30 zelená pletenec GDMAK002 (2,3x2,3/2,3x7,3)
mozaika-pletenec k dlažbě zelené, SET, PEI 2, rozměr 30x30 (2,3x2,3/2,3x7,3,1), balení = 0,36m2 = 4ks
Výrobce: RAKO

Práce s mozaikou

Práce s mozaikou není obtížná. Doporučujeme vám, dodržet několik zásad při práci s ní, aby výsledný efekt byl perfektní. Mozaika je tenčí než klasický obklad. Při obkládání v koupelně nebo jinde je třeba pamatovat na to, že je nutno mozaikový obklad více podmáznout lepidlem, aby se v ostatním obkladu tzv. "neutopila". Navíc pod mozaiku dáváme vždy bílé lepidlo. Klasické šedé lepidlo by bylo mezi spárami vidět a kazilo by to celkový dojem.

Druhy mozaiky

U nás naleznete bohatou nabídku mozajek. Dodáváme mozaiky od předních českých i zahraničních výrobců, kteří mají s její výrobou bohaté zkušenosti, a mozaiky od nich jsou vždy v prvotřídní kvalitě a na vysoké estetické úrovni. Nabízíme mozaiky:

  • skleněné mozaiky – ty jsou velmi oblíbené. Skleněné mozaiky jsou barevně hodně bohaté s mnoha různobarevnými efekty nebo třpytivými odlesky
  • keramické mozaiky  - je většinou jednobarevná.
  • kamenné mozaiky
  • kovové mozaiky

Téměř všechny mozaiky se hodí kromě použití v koupelně nebo kuchyni, i jako obklad bazénů, ploch za krbem apod. Na našich prodejnách i online na chatu vám rádi poradíme, kam kterou mozaiku nejlépe použít.

Mozaiku lze koupit i po jednotlivých kusech

Nakupte mozaiku u nás a ušetříte. Na první pohled se může zdát, že mozaika je příliš drahá. Je to ale jen zdání. Její cena je většinou vypočítána za 1 m2. My však mozaiky prodáváme i na jednotlivé kusy a tak lze výrazně ušetřit. Po přepočítání na kus, už cena není tak vysoká. V koupelně nebo kuchyni není třeba příliš mnoho m2 mozaikyCelková cena za mozaiku je tak srovnatelná s cenou listel nebo jiných okrasných pásků.