Klozety

Záchody z keramiky mohou mít dnes hezký design, který bude ladit s ostatními zařizovacími předměty v koupelně. Vybrat si můžete třeba WC do rustikální nebo ultra moderní koupelny. Současné WC mísy navíc nemusejí být jen bílé, mohou mít také třeba černou nebo zlatou barvu. Zvolit můžete volně stojící či závěsný klozet, pod kterým se bude podlaha snadno uklízet či WC kombi. Trendem jsou záchody, které díky systému splachování šetří vodu nebo rimless záchody bez splachovacího kruhu.

Dostupnost
Výrobci
Toalety a bidety
Další filtry
Stojící kombi WC - Jika Olymp 2264.4(CH288) | Více -
Doprodej

zdarma

Stojící kombi WC - Jika Olymp 2264.4(CH288)
WC kombi (nádržka + mísa). Šikmý odpad, horní napouštění. Sedátko již není součástí. Rozměry mísy jsou d 43cm (na střed uchycení...
Stojící kombi WC - Jika Olymp 2264.4(ch289) | Více -
Doprodej

zdarma

Stojící kombi WC - Jika Olymp 2264.4(ch289)
WC kombi (nádrž + mísa) JIKA olymp. Šikmý odpad, spodní napouštění. Sedátko již není k dispozici. Rozměr WC je d 43 cm (od...
Stojící kombi WC - Roca Giralda 7342467000+7341469000 | Více - Sanitární keramika / WC / Toalety / Klozety
SLEVA -37%
Doprodej

zdarma

Stojící kombi WC - Roca Giralda 7342467000+7341469000
Designový set WC kombi mísy a nádržky Roca Giralda. Cena za set mísa + nádržka. Hluboké splachování Odpad svislý Nádržka...
Výrobce: Laufen
Stojící kombi WC - Roca Khroma 7342657000 | Více - Sanitární keramika / Příslušenství k sanitární keramice
SLEVA -27%
Doprodej

zdarma

Stojící kombi WC - Roca Khroma 7342657000
WC mísa kombi s hlubokým splachováním a vario odpadem v jedinečném designu série Kharoma. Kombi mísa je dodávána včetně instalační...
Výrobce: Laufen
Závěsné WC - Ravak Uni Chrome RimOff | Více -
AKCE -14%
zdarma

Závěsné WC - Ravak Uni Chrome RimOff
Toalety Uni Chrome RimOff zcela postrádají oplachový lem, který představuje potenciální riziko usazování nečistot. Bez oplachového...
Výrobce: Ravak
Závěsné WC s úpravou wondergliss - Laufen Vienna  2158.0(ch200) | Více - Sanitární keramika / WC / Toalety / Klozety
SLEVA -32%
Doprodej

zdarma

Závěsné WC s úpravou wondergliss - Laufen Vienna 2158.0(ch200)
Designové závěsné WC Laufen Vienna. Speciální povrchová úprava wondergliss - proti usazování vodního kamene a nečistot Sedátko...
Výrobce: Laufen
Závěsné WC - Ravak Classic RimOff | Více -
AKCE -14%
zdarma

Závěsné WC - Ravak Classic RimOff
S technologií, která udrží mísu skutečné čistou a v designu ideálně naladěném na koncept Classic. Toaleta Classic RimOff...
Výrobce: Ravak
Závěsné WC - Ravak Uni Chrome | Více -
AKCE -14%
zdarma

Závěsné WC - Ravak Uni Chrome
Vyvážený poměr přístupné ceny a snadné hygieny
Výrobce: Ravak

Designové a funkční možnosti klozetů jsou velmi široké

Stejně jako požadavky na design toalet se u zákazníků liší také požadavky na funkce záchodů. Někomu bude bohatě postačovat „obyčejný“ záchod do koupelny, jiný bude mít speciální požadavky na funkce a čistitelnost WC mís. Některé záchody lze při výrobě opatřit speciální povrchovou úpravou, která následně zaručuje lepší čistitelnost toalety a větší odolnost vůči nečistotám. Takovéto WC mísy se vyrábějí na zakázku, a proto na ně může být delší čekací lhůta.

Dle typu instalace mohou klozety  být:

  • stojící – záchod je pevně připevněný k podlaze a nádržka na vodu je připevněna ke zdi. Vyrábějí se jak v moderním, tak v rustikálním designu. Kompletní wc i s nádržkou je typ kombi. Tento záchod má řešený odpad tak, že se bude v případě potřeby dát bez obtíží vyměnit za závěsný záchod.
  • závěsné – v novodobých koupelnách jsou nejoblíbenějším typem. Tento záchod má odpad i splachování nainstalované přímo ve zdi. Zabírají málo místa a snadno se pod nimi uklízí. Dnešní závěsné záchody nemají hmotnostní limit, jako měly jejich první verze na trhu před mnoha lety. Nemusíte se tedy obávat, že záchod při větším zatížení utrhnete.
  • WC kombi – má v sobě zabudovanou nádržku vody na splachování. Výhodou WC kombije, že jej není nutné instalovat do zdi. Kromě nádržky má v sobě zabudované i ovládací tlačítko. Majitel pak nemusí řešit výběr tlačítka a podomítkové nádržky.

Některé klozety výrobci navrhují ve spolupráci s renomovanými designéry. Jsou pak součástí trendových kolekcí, ke kterým se dá pořídit také vana, bidet, pisoár či umyvadlo ve stejném designu. Je to ideální řešení pro ty, kteří touží po dokonale sladěné koupelně.

Jaké splachovací kruhy mohou mít záchodové mísy? Ovlivňují její čistitelnost

Abyste byli s výběrem záchodu naprosto spokojení, měli byste se zajímat také o to, jaké provedení má splachovací kruh v záchodové míse. Každý má jinou funkčnost oplachování mísy a může mít vliv na její čistitelnost.

Splachovací kruhy mohou být tři:

  • otevřený splachovací kruh – voda vytéká z jednoho otvoru v toaletní míse do celého jejího objemu. V kruhu se však mohou usazovat nečistoty, které se budou obtížněji čistit. Otevřený splachovací kruh je také trochu náročnější na spotřebu vody.
  • uzavřený splachovací kruh v záchodové míse je několik otvorů a voda do ní vytéká rovnoměrně. Kruh se může obtížněji čistit.
  • záchodové mísy bez splachovacího kruhu, tzv. rimless - V současnosti je rimless klozet nejoblíbenějším typem toalety. Mísu oplachuje důkladně, rovnoměrně a snadno se čistí. Bakterie skoro nemají šanci.

Moderní trend: Záchody, které díky systému splachování šetří vodu

Víte, že záchod zabírá ve spotřebě vody v domácnosti druhou příčku hned za sprchou a vanou? Podle statistik výrobců toalet navštíví člověk toaletu průměrně asi sedmkrát denně a spotřebuje tak 70 litrů vody. Zatímco u starších typů toalet je na jedno spláchnutí použito až 6 litrů vody a u starších dokonce až 9 litrů, moderní záchody jsou podstatně úspornější.

Moderní splachovací systémy dokážou spotřebu vodu výrazně omezit. Pořídit se dá dvojitý, nebo dokonce i trojitý systém splachování. Při malém spláchnutí použijete 2 litry vody, při středním 5 litrů a při velkém 10 litrů. Denně tak můžete ušetřit nejméně 50 litrů vody.

Novinka na trhu: Záchod, který se dá ovládat pomocí aplikace v telefonu

Výrobci toalet se snaží udržovat krok s moderní dobou, a proto neustále vymýšlejí, jak uživatelský komfort záchodů vylepšit. Jeden z našich dodavatelů nedávno představil záchod s bidetovací sprškou, který se dá ovládat prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Toto unikátní WC má mimo jiné tyto funkce:

  • 7 stupňů intenzity proudu vody
  • 7 stupňů pozice spršky
  • 7 stupňů teploty vody

Toaleta se díky konstrukci bez splachovacího kruhu snadno čistí. Vyměnitelná tryska je zapuštěná a ukrytá za záslepkou se před každým použitím i po něm sama důkladně očistí. Všechny sprchovací funkce lze pohodlně ovládat prostřednictvím aplikace v telefonu. Dále je možné sledovat servisní hlášení či spravovat uživatelský profil.