Pisoáry

Pisoáry z keramiky, zvané také urinály, představují pro muže pohodlnější alternativu ke klasickým záchodům. Pokud máte koupelnu či toaletu dostatečně velkou, doporučujeme vám do ní umístit také pisoár. Některé urinály mají ekonomický provoz, zvládnou splachovat pouze 1 litrem vody. V naší nabídce naleznete nejen pisoáry, které známe z veřejných toalet, ale i typy, které se hodí do soukromých koupelen pro domácí použití. Mají praktický poklop a jejich vzhled klasický pisoár ani nepřipomíná. Více se o pisoárech dočtete níže pod výpisem sortimentu.

Dostupnost
Výrobci
Série
Délka (mm)
Šířka (mm)
Tvar
Další filtry

Pisoár nemusí vzhled koupelny nijak narušovat

Některé urinály do koupelny se dají vybavit i poklopem, což v koupelně působí velmi esteticky. Na trhu jsou také urinály atraktivních designů, které výrobci navrhují ve spolupráci s renomovanými designéry a jsou součástí ucelených koupelnových kolekcí. Stejný design jako pisoár pak může mít také WC, bidet, vana, umyvadlo či koupelnový nábytek. Výsledkem bude dokonale sladěná koupelna.

Urinály se vyrábí ve dvou základních variantách:

  • s ochranným okrajem – jsou obvykle menší a v koupelně zajišťují větší čistotu
  • bez ochranného okraje - jsou obvykle větší a v koupelnách jsou zejména designovou záležitostí

Pisoár může mít splachování vody:

  • manuální – pisoár je propojen se splachovacím tlačítkem jako běžná toaleta
  • automatické – pisoár se po každém použití sám spláchne

Pisoáry mohou mít také dvojí řešení přívodu a odtoku vody:

  • urinály s vnitřním přívodem a odtokemv prostoru koupelny vypadají velmi elegantně, protože žádné hadičky ani splachování nejsou vidět
  • urinály s vnějším přívodem vody – ty se ještě dělí na dva typy. První z nich nemá otvor pro splachovací růžici, která je umístěna ve zdi nad pisoárem. Druhý typ má ve své horní části otvor pro instalaci splachovací růžice.