M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Bezpečná koupelna pro seniory a handicapované

05.11.2014

Možná jste to už sami ve své koupelně zažili – nemůžete vstoupit do vany nebo z ní vystoupit, špatně se vám vstává z WC, v malém sprchovém koutu se nemůžete udržet na nohou a bojíte se pohnout. Koupelna to nejsou jen obklady a dlažby. Jsou to také bezpečné a praktické zařizovací předměty, které vám zpříjemní a usnadní život. Praktické pomocníky ale potřebují především lidé po úrazu, senioři nebo handicapovaní lidé.

DATA | /AKTUALITY/koupelna_pro_seniory | jika_mio_bezbarierova_mbkeramika_koupelny_obklady_dlazba.jpg

Ve vaně už neuklouznete

Pořiďte si u nás madlo pro snadnější vstup a výstup z vany.  Dejte si na dno vany protiskluzovou podložku. A jestli ve vaně radši sedíte, kupte si sedátko do vany. Těm, kteří při sprchování ve vaně stojí, pomůže vanová zástěna – s tou si koupelnu nezacákáte.

DATA | /AKTUALITY/koupelna_pro_seniory | vana_zastena_handicapovani_mbkeramika_koupelny_obklady_dlazba.jpg 

Kouzlo pohodlné toalety je ve správné výšce

Toaleta umístěná ve správné výšce poskytuje mnohem více komfortu při sedání a vstávání, než běžně usazená toaleta. Nabízíme klozety se zvýšenou výškou 46 cm, oproti běžným 40 cm, které jsou přesně určeny pro starší a handicapované. Chcete raději závěsné WC? Usaďte ho do výšky, která vyhovuje právě vám. Také správně umístěné madlo vám dodá sebejistotu.

DATA | /AKTUALITY/koupelna_pro_seniory | jika_olymp_bezbarierova_mbkeramika_koupelny_obklady_dlazba.jpg 

Přístupné umyvadlo

Speciálně tvarovaná umyvadla jsou vhodná pro osoby na vozíčku. Jestli vás ale jen bolí záda při ohýbání se k umyvadlu, umístěte ho na stěně o kousek výše – trochu dáte zádům odpočinout.

DATA | /AKTUALITY/koupelna_pro_seniory | umyvadlo_handicapovani_mbkeramika_koupelny_obklady_dlazba.jpg 

Sprchový kout bezbariérový

Někdy může být problematický i vstup do sprchového koutu nebo pohyb v něm.

  1. Vytvořte bezbariérový sprchový kout s použitím podlahového odtokového žlabuúplně bez vaničky! Na podlahu použijte stejnou dlažbu, jako máte v koupelně – nebo můžete i mírně protiskluznou, aby byla bezpečná – a vyspádujte ji do podlahového žlábku, aby voda odtékala.  Do takového sprchového koutu můžete i na vozíčku.
  2. Sprchový kout udělejte nebo kupte dost velký, aby pohyb v něm byl pohodlný a bezpečný. Dovybavte ho navíc sprchovým sedátkem nebo židličkou a madlem a vytvořte opravdu komfortní sprchovací prostor.  Přijďte k nám a my vám pomůžeme vybavit koupelnu podle vašich představ.
DATA | /AKTUALITY/koupelna_pro_seniory | sprchovy_kout_walkinB_bezbarierova_mbkeramika_koupelny_obklady_dlazba.jpg
 

Chcete pomoci s výběrem, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz

ico small menu
    Umíme to bez prodejny