Dětská koupelna

Koupelna pro naše nejmenší

Pokud vlastníte dům či byt, který má dvě koupelny a uvažujete o tom, že jednu z nich byste přenechali svým ratolestem, udělejte to. Na trhu je dostatek koupelnových obkladů a dlažeb, abychom mohli z obyčejné koupelny vytvořili vodní ráj. Děti vám za to budou určitě velmi vděčné.

Tvůrci keramických obkladů dnes při své práci opravdu myslí i na děti. Potvrzuje to stoupající nabídka obkladů s dětskými motivy. Srdíčka, kolečka, proužky, puntíky, kytičky to vše můžete svým dětem dopřát. Proč tedy nepopustit uzdu své fantazii. Hlavně se nebojte barev, děti nemají rádi šeď a nudu. Pokud byste rádi dětem vytvořili hravou barevnou koupelnu, ale nechcete ji za pár let měnit kvůli změně jejich vkusu, nemusíte. Stačí vybrat několik k sobě vhodných barev a vytvořit příjemnou, veselou a přitom nadčasovou kombinaci. Vybírat si můžete z velkého množství jednobarevných obkladů většinou ve čtvercovém formátu 10x10 cm nebo 20x20 cm, nebo v obdélníkovém formátu.

Při výběru pamatujte také na snadnou údržbu. Dětská koupelna bude hlavně místem vodních hrátek a budete tak muset zapomenout na sucho a občas přimhouřit oko i nad čistotou. Praktická určitě nebude bílá dlažba. Obklady by měly mít hladký povrch, který se lehce utře do sucha a barvu, která „snese“ nějakou tu nečistotu.

I při pořizování zařizovacích předmětů je třeba myslet na to, že místnost budou používat i  malý nezbedové. Proto raději pořiďte vanu, ve které si děti vyhrají určitě víc než ve sprchovém koutu. A pokud vanu navíc opatříte vanovou zástěnou z bezpečnostního skla, nebudete muset po malých uličnících uklízet nacákané louže. K vaně pořiďte termostatickou baterii, zabráníte tak nechtěnému opaření dítěte. I designéři sprchových hlavic myslí na nejmenší a nabízí ruční sprchu ve tvaru žabáka. Velké dvojumyvadlo zajistí, že každý bude mít dost místa a předejdete strkanicím. Nezbytností jsou velké odkládací plochy na spoustu důležitých věcí, které naši nejmenší potřebují.