DÍL VII. – Zasilikonování obkladů a dlažeb v hotové koupelně

Po náročné práci vás teď čeká poslední krok k hotovému a dokonalému dílu – zrekonstruované koupelně a novým obkladům a dlažbě. Je třeba silikonem dokončit drobné nesrovnalosti v rozích a koutech. V této fázi je důležité oblepit si všechny spáry, jež se budou následně silikonovat, malířskou páskou. Ušetříte si mnoho zbytečných nesnází. Po nanesení silikonu ho srovnáte buďto plochým štětcem nebo plastovou trubičkou. Jak štětec tak trubičku je potřeba namáčet do jarové vody, aby se na ně silikon nelepil.

sparovani, silikonovani 

A zase ty barvy…

Barvy silikonu volte podle vybrané spárovací hmoty – na zem silikon v barvě spárovací hmoty na podlaze, na stěny silikon v barvě spárovací hmoty na stěně. O výběru barev jsme psali v díle o spárování.

barevná škála silikonů murexin 

Akryl – velký pomocník v koupelnách

Akryl je bílý, šedý nebo bezbarvý tmel v tubě. Použijte ho do exponovaných míst – spoj vana stěna, vanička stěna. Jeho předností je snadná aplikace při jeho ušpinění – vyloupnete a znovu nanesete. 

akryl v koupelnách

 

Hledáte informace v předstihu a výběr zboží je proto stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat to nejlepší nebo nabídnou vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz