Mozaika je nadčasová

Při výběrů nových obkladů a dlažeb do koupelny, máme opravdu z čeho vybírat. Nabídka na trhu je obrovská a ani ten nejodvážnější nápad nemusí zůstat neuskutečněn. Ovšem podlehneme-li nejnovějším trendům a módním výstřelkům, které nám designéři připraví, musíme počítat s tím, že naše koupelna časem „vyjde z módy“.

Co si tedy vybrat, aby se nám naše koupelna líbila i mnoho dalších let, neokoukala se nám a zároveň nebyla fádní a nudná? Zkuste mozaiku!

Typy mozaiky

Mozaika se dělá keramická, skleněná, kamenná nebo kovová. Nabízí se nám v nejrůznějších odstínech, lesklá i matná, jednobarevná i míchaná.Z takového množství variant si určitě vybere každý. Mozaika má také řadu výhod. Jednou z nich je, že se dá rozebrat na jednotlivé kostičky anebo si z ní můžeme nastříhat proužky. Jak je to možné? Kostičky mozaiky jsou podlepené papírem nebo speciální síťkou a tvoří tak čtverec, většinou o rozměrech 30x30 cm, který se dá jednoduše rozstříhat na jednotlivé pruhy  a pak už jen nalepit. Další výhodou mozaiky je, že ji lze kombinovat s jakýmkoliv formátem obkladu. Nejsme tedy limitováni rozměrem, jako u běžného dekoračního pásku-listela. Tím se nám otevírají nové možnosti ve výběru obkladů do koupelny. Velmi stylovou volbou jsou například velkoformátové obklady, které v kombinaci s mozaikou vypadají neobyčejně elegantně.

Někdy zákazníky zaskočí cena. Mozaika se většinou prodává na m² a po celých krabicích. I ceny jsou proto uvedeny za m². Může se tak zdát, že cena např. 1000,- Kč/m² je přemrštěná. Když si ale cenu přepočítáme na pásky o šířce několika centimetrů, zjistíme, že mozaika vychází cenově stejně a někdy i lépe než obyčejné listelo..

U mozaiky musíme myslet ještě na jednu věc. Vždy ji lepíme na bílé lepidlo. Šedé lepidlo by bylo pod mozaikou vidět a mohlo by nám prosvítat i ve spáře.

Chcete pomoci s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz