Mrazuvzdorná dlažba – vhodný venkovní obklad fasády

Celková rekonstrukce domu čítá jak obnovu interiéru – koupelny, kuchyně, obývacích místností, tak i renovaci exteriéru domu. Určitě sem patří jak přestavba terasy či balkonu tak například i zateplení nebo oprava fasády domu.

Při renovaci fasády domu můžeme dát celý dům omítnout a nebo můžeme kombinovat obklady s omítkou nebo celý dům obložit vhodnou ideálně mrazuvzdornou dlažbou. Pokud si tedy zvolíte jednu z posledních dvou variant, stojíte před rozhodnutím, jaký obklad použijete pro svůj dům.

Dříve hojně používané klasické jednobarevné fasádní pásky se dnes již téměř nevyužívají. Výrobci upouští od jejich produkce a vyrábí spíše fasádní pásky k vybraným dlažebním sériím určených i pro venkovní použití, výběr ale není moc velký.

Lépe uděláte, když pro obložení použijete přímo dlažbu – čím větší rozměr tím lepší. A pokud zvolíte středně velký obdelníkový rozměr např. 30×60 cm, budete mít na výběr opravdu z velké nabídky. Vždy ale pamatujte, že vybraná dlažba musí být 100% mrazuvzdorná. Další možností jsou mrazuvzdorné velkoformátové obklady přímo určené na fasády.

Nabízíme Vám průřez naší nabídkou venkovní mrazuvzdorné dlažby, která je vhodná pro venkovní pokládku a tudíž i pro obložení fasády.

YOU imitace kamene. Je k dostání jak v hrubším tak i v hladší verzi. Můžete si vybrat jak ze široké škály odstínů tak i velkého množství rozměrů. Série obsahuje i mozaiku z pásků.

ARKÉ – série napodobuje štípaný kámen a působí opravdu velmi přirozeně. Má širokou oblast použití nejen v interiéru ale právě i v exteriéru. Nyní je tato exklusivní série v rozměru 30x60 cm za speciální cenu 598,- Kč/m2.

SPARCOS – jednoznačně prodejní hit. Tato velmi dekorativní série se prodává ve dvou odstínech – světlá a tmavá. K dostání ve dvou obdélníkových rozměrech – 31,6x 63,5 cm a 10,3x63,5 cm.

PIZZARA – při pokládce na stěnu nejlépe vynikne její reliéfní povrch. Čtyři barevná provedení tuto sérii dostatečně prezentují. K dostání ve formátu 31,6x 63,5 cm.

Všechny uvedené mrazuvzdorné série ale i mnoho dalších od předních dodavatelů keramických obkladů a dlažeb najdete v sekci obklady a dlažba.

Ať již tedy celkově rekonstruujete nebo jen „doděláváte“ svou fasádu, vždy pamatujte, že fasádní obklady se lepí na flexibilní lepidlo a  spárují se flexibilní spárovací hmotou. Použitím výrobků, které jsou přímo určeny pro venkovní použití a nebo lepení na stěnu, prodloužíte životnost Vaší fasády. Všechny potřebné materiály naleznete v části stavební chemie, nebo vám rádi s výběrem pomohou vyškolení zaměstnanci v našich koupelnových studiích.

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.