Vodovodní baterie – nepostradatelný pomocník

Vodovodní baterie – nepostradatelný pomocník

 

Vodovodní baterie jsou nepostradatelnou součástí koupelnového i kuchyňského zařízení. Proto bychom jejich výběru měli věnovat velký význam. Díky správnému výběru dodáte své koupelně styl a šmrnc a pořídíte si důležitého pomocníka.

Baterie můžeme rozdělit podle ovládání na kohoutkové, pákové a senzorické. Kohoutkové armatury maličko ztrácejí na oblibě. Je to hlavně asi proto, že při použití je třeba obě ruce. Namíchat pak vodu akorát může trvat dlouho. Přesto si své zastánce najdou. Třeba proto že u kohoutkových baterií lépe vynikne design. Vyrábějí se většinou v retro stylu a využití najdou třeba v rustikálních koupelnách. Pákové baterie jsou u uživatelů velmi oblíbené pro své jednoduché ovládání. Vyrábí se v mnoha tvarech a stylech. Vybere si opravdu každý. Senzorické neboli bezdotykové baterie se užívají především v prostorách, kde je větší pohyb osob, protože díky senzorické baterii lze významně ušetřit vodu. Pomalu proto začínají pronikat i do soukromých sfér. Hospodyňka ocení bezdotykovou baterii při práci v kuchyni. Špinavýma či mastnýma rukama se klasické baterie špatně ovládají. To u bezdotykové odpadá. Aniž byste na něco sáhli, stačí dát ruce pouze k senzoru a baterie sama už Vám ruce omyje. Tyto baterie mají ale kromě senzorického ovládání i klasické pákové ovládání pro mytí nádobí či umytí rukou. Je to taková baterie 2 v 1.

Dělení vodovodních baterií

Velký výběr je i v různých povrchových úpravách vodovodních baterií. Klasický chrom nalezneme v úpravě lesklé i matné. Dále oblíbené jsou nerez, platina, zlato nebo mosaz. Tyto kovy jsou dále ještě v kartáčovaných nebo satinovaných površích. Kov se dále může kombinovat s dalšími materiály jako jsou dřevo, sklo nebo plast.

Baterie dále můžeme rozdělit podle umístění na stojánkové, které můžeme umístit přímo do otvoru umyvadla. K vyšším umyvadlovým mísám se využívají vysoké stojánkové baterie. Dále jsou tu nástěnné baterie. Mají většinou pohyblivé rameno, které umožňuje nasměrování proudu, kam potřebujeme. Což může být výhoda při umývání nádobí nebo při napouštění třeba kbelíku na vytírání podlahy. A pak známe ještě tzv. podmítkové baterie, které mají vlastní „tělo“ ukryto ve stěně. Vidět pak lze pouze ovládání, ať už je to páčka nebo kohoutky. Tyto baterie zabírají málo místa a využívají se hlavně do sprchových koutů, kde je třeba mít kolem sebe hodně prostoru.

V části vodovodní baterie naleznete různé typy armatur od výše uvedených druhů.