Dlažby imitace betonu (mrazuvzdornost: Ano)

Mrazuvzdornost dlažby je zvláště pro některé prostory velice důležitým kritériem výběru. Budete pořizovat dlažbu na venkovní terasu, na balkon nebo do jiných částí exteriéru? Pak je nezbytné, aby byla vaše dlažba v imitaci betonu, mrazuvzdorná.

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující beton

Barva
Styl
Dostupnost
Formát
Použití
Rektifikace
Cenový hit
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Tvar
Tloušťka
Povrch
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Dokonale mrazuvzdornou dlažbu poznáte nízké hodnoty nasákavosti

Do venkovních prostor je zcela nezbytné používat výhradně mrazuvzdorné keramické dlaždice, které budou úspěšně odolávat mrazu a povětrnostním podmínkám. A co je vlastně mrazuvzdornost? Je to schopnost keramické dlažby vydržet určitý počet cyklů zmrazení a rozmrazení bez vzniku závad. To značí, že správná mrazuvzdorná dlažba musí být opravdu velmi odolná vůči vnějším vlivům. Mrazovzdornost dlažby jako taková není vyjádřena žádnou hodnotou. Jak se tedy pozná, že je dlažba dokonale mrazuvzdorná? Podle její nízké hodnoty nasákavosti.

Do exteriéru je nejlepší použít dlažby s nasákavostí pod 0,5%

Nasákavost se udává v procentech a určuje množství vody, které keramická dlažba absorbuje, což přímo souvisí s její odolností proti mrazu, a tedy vhodností jejího použití v exteriéru. Mrazuvzdorné jsou podle normy dlaždice, které mají nasákavost pod 3%. Při použití těchto dlaždic venku by však po několika zimách mohly být vidět jisté vady způsobené mrazem. Pro venkovní prostory je proto nejlepší použít vysoce odolné mrazuvzdorné dlažby s nasákavostí pod 0,5%. Platí, že čím nižší mají keramické dlaždice nasákavost, tím jsou odolnější proti mrazu. Naopak keramické dlaždice s vysokou nasákavostí (nad 10%) jsou vhodné pouze do interiérů jako obklady stěn.

Našim zákazníkům pomáháme vybrat mrazuvzdornou dlažbu tak, aby dokonale splňovala požadavky pro prostředí, ve kterém bude použita.

Poradíme vám, jak vybrat mrazuvzdornou, a zároveň dobře čistitelnou dlažbu

Nasákavost, byť minimální, způsobují mikropóry v povrchu dlaždice, do kterých se mohou zanášet nečistoty. Čím je nasákavost keramické dlažby vyšší, tím hůře se může dlažba čistit. Znečistění například červeným vínem, olejem nebo ovocnými šťávami může způsobit vytvoření neodstranitelných skvrn, zejména u neglazovaných dlaždic. Poradíme vám, jak vybrat mrazuvzdornou, a zároveň dobře čistitelnou dlažbu.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme