Dlažby imitace betonu (protiskluznost: Ano)

Budete vybírat dlažbu imitující beton do místností, ve kterých je zvýšené riziko uklouznutí? Například do koupelny, předsíně, na schodiště či do komerčních prostor? Pak je nutné vybírat mimo jiného také podle stupně protiskluznosti, který zvýší bezpečnost pohybu po dlažbě.

 

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující beton

Barva
Dostupnost
Formát
Použití
Rektifikace
Cenový hit
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Tvar
Tloušťka
Povrch
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Protiskluzné dlažby pro chůzi v obuvi se označují stupnicí R9 až R13

Všechny protiskluzné dlaždice včetně těch imitujících beton mají zdrsněný povrch a značně snižují riziko úrazu v dané místnosti.  Pro chůzi v obuvi (neboli na suchém povrchu) se u keramických dlažeb můžeme setkat s jedním z pěti stupňů protiskluznosti. Ty se označují písmenem "R" a čísly na škále od 9 do 13, kde vyšší číslo znamená vyšší úroveň protiskluznosti. Například do koupelny našim zákazníkům doporučujeme použít dlažbu minimálně s protiskluzem R9 a pro otevřené terasy při nejmenším s protiskluzem R11.

Pro chůzi naboso je důležité všímat si u dlaždic také stupnice s písmeny A, B a C

Plánujete po dlažbě (v koupelně nebo okolo bazénu) chodit naboso? Pak je důležité všímat si u protiskluzné dlažby také stupnice A, B a C. Nejmenší riziko uklouznutí je u dlažeb s označením C. Pokud například plánujete protiskluzovou dlažbu položit k bazénu, doporučujeme minimální protiskluz R11B. Uvedené stupně protiskluznosti jsou ale pouze orientační. Při výběru dlažby je vždy třeba brát zřetel na konkrétní podmínky provozu. Zákazníkům dle jejich konkrétních požadavků rádi poskytujeme odborné rady ohledně výběru té správné protiskluzné dlažby.

Poradíme vám s výběrem protiskluzné a zároveň dobře čistitelné dlažby imitující beton

Obecně platí, že čím má keramická dlažba vyšší protiskluz, tím má drsnější povrch a tudíž může být obtížnější ji čistit. Ale nemusí to být vždy pravidlem. Existují i dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. A naopak někteří výrobci vyrábí keramické dlažby, které se i přes nízký stupeň protiskluznosti čistí překvapivě obtížně. Rádi vám poradíme, která protiskluzná dlažba bude právě ve vašem případě ta nejlepší.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme