M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Mrazuvzdorné dlažby imitující dřevo

Mrazuvzdornost dlažby je pro některé prostory velmi důležitým kritériem výběru. Budete pořizovat dlažbu na venkovní terasu, na balkon nebo do jiných částí exteriéru? Pak musí být vaše dlažba v imitaci dřeva, mrazuvzdorná.

 

Prohlédněte si vybrané dlažby v imitaci dřeva

Zobrazit další dlažby (27)

Dokonale mrazuvzdornou dlažbu lze poznat podle nízké hodnoty nasákavosti

Do venkovních prostor je naprosto nezbytné používat pouze mrazuvzdorné keramické dlaždice, které budou úspěšně odolávat mrazu a povětrnostním podmínkám. A co je vlastně mrazuvzdornost? Je to schopnost keramické dlažby vydržet určitý počet cyklů zmrazování a rozmrazování bez následného vzniku závad. To značí, že mrazuvzdorná dlažba musí být opravdu velmi odolná vůči vnějším vlivům. Mrazovzdornost dlažby jako taková není vyjádřena žádnou hodnotou. Jak se tedy pozná, že je dlažba dokonale mrazuvzdorná? Podle nízké hodnoty nasákavosti dlažby.

Pro venkovní prostory je nejlepší použít dlažby s nasákavostí pod 0,5%

Nasákavost se udává v procentech a určuje množství vody, které keramická dlažba absorbuje, což přímo souvisí s její odolností proti mrazu, a tedy vhodností jejího použití v exteriéru. Mrazuvzdorné jsou podle normy dlaždice, které mají nasákavost pod 3%. Při použití těchto dlaždic venku by však po několika zimách mohly být vidět jisté vady způsobené mrazem. Pro venkovní prostory je proto nejlepší použít vysoce odolné mrazuvzdorné dlažby s nasákavostí pod 0,5%. Platí, že čím nižší mají keramické dlaždice nasákavost, tím jsou odolnější proti mrazu. Naopak keramické dlaždice s vysokou nasákavostí (nad 10%) jsou vhodné pouze do interiérů jako vnitřní obklady stěn.

Našim zákazníkům pomáháme vybrat mrazuvzdornou dlažbu tak, aby dokonale splňovala požadavky pro prostředí, ve kterém bude použita.

Poradíme vám, jak vybrat mrazuvzdornou, a zároveň dobře čistitelnou dlažbu

Nasákavost, byť minimální, způsobují mikropóry v povrchu dlaždice, do kterých se mohou zanášet nečistoty. Čím je nasákavost keramické dlažby vyšší, tím hůře se může dlažba čistit. Znečistění například červeným vínem, olejem nebo ovocnými šťávami může způsobit vytvoření neodstranitelných skvrn, zejména u neglazovaných dlaždic. Poradíme vám, jak vybrat mrazuvzdornou, a zároveň dobře čistitelnou dlažbu.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny