M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Mrazuvzdorné dlažby imitující kámen

Mrazuvzdornost dlažby je zvláště v některých prostorách velmi důležitým kritériem výběru. Budete pořizovat dlažbu do zimní zahrady, na venkovní terasu nebo na balkon? Pak musí být vaše dlažba imitující kámen, mrazuvzdorná.

 

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující kámen

Zobrazit další dlažby (15)

Dokonale mrazuvzdornou dlažbu poznáte podle nízké nasákavosti

Do venkovních prostor je naprosto nezbytné používat pouze mrazuvzdorné keramické dlaždice, které budou přírodním vlivům úspěšně odolávat. Mrazuvzdorná keramická dlažba je taková, která vydrží větší počet cyklů zmrazování a rozmrazování aniž by na ní vznikly závady. Mrazovzdornost dlažby jako taková však nemá žádnou vlastní škálu, na níž by byla měřitelná. Jak se tedy pozná, že je dlažba mrazuvzdorná? Podle nízké hodnoty nasákavosti dlažby.

Do exteriéru je nejlepší použít dlažby imitující kámen s nasákavostí pod 0,5 %

Nasákavost se udává v procentech a určuje množství vody, které keramická dlažba absorbuje, což přímo souvisí s její odolností proti mrazu, a tedy vhodností jejího použití v exteriéru. Mrazuvzdorné jsou podle normy dlaždice, které mají nasákavost pod 3 %. Při použití těchto dlaždic venku by však po několika zimách mohly být vidět jisté vady způsobené mrazem. Pro venkovní prostory je proto nejlepší použít vysoce odolné mrazuvzdorné dlažby s nasákavostí pod 0,5 %. Platí, že čím nižší mají keramické dlaždice nasákavost, tím jsou odolnější proti mrazu. Naopak keramické dlaždice s vysokou nasákavostí (nad 10 %) jsou vhodné pouze do interiérů jako vnitřní obklady stěn.

Poradíme vám, jak vybrat mrazuvzdornou a dobře čistitelnou dlažbu v imitaci kamene

Nasákavost, byť minimální, způsobují mikropóry v povrchu dlaždice, do kterých se mohou zanášet nečistoty. Čím je nasákavost keramické dlažby vyšší, tím hůře se může dlažba čistit. Znečistění například červeným vínem, olejem nebo ovocnými šťávami může způsobit vytvoření neodstranitelných skvrn, zejména u neglazovaných dlaždic. Poradíme vám, jak vybrat mrazuvzdornou, a zároveň dobře čistitelnou dlažbu.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny