Čtvercové sprchové kouty

Čtvercové sprchové kouty jsou v koupelnách stále oblíbenou klasikou. V našem sortimentu máme čtvercové sprchové kouty od rozměru 70x70 cm až po 100x100 cm od výrobců Riho, Ravak, Jika, Laufen a Roltechnik. Pokud máte v koupelně dostatek místa, doporučujeme zvolit  čtvercový sprchový kout alespoň v rozměru 90x90 cm. Nabízíme sprchové kouty s různými typy konstrukce, výplní a způsoby otevírání dveří. Sprchový kout by vždy měl být od stejného výrobce jako vanička. V textu níže, pod přehledem sortimentu, se dozvíte o čtvercových sprchových koutech více informací.

Dostupnost
Barva
Výrobci
Série
Délka (mm)
Šířka (mm)
Tvar
Dveře sprchových koutů
Konstrukce koutu
Další filtry
Akční sprchový set Tracy čtvercový (kout + vanička z litého mramoru) 90/90 cm | Více -
AKCE -27 %
zdarma

Akční sprchový set Tracy čtvercový (kout + vanička z litého mramoru) 90/90 cm
Součástí sprchového setu Tracy je orámovaný sprchový kout sestávající ze dvou posuvných dveří z tvrzeného skla a nízká vanička...
Výrobce: M.B.KERAMIKA
Čtvercový sprchový kout 90 cm – Tracy (XP3RV2) | Více -
AKCE -19 %
zdarma

Čtvercový sprchový kout 90 cm – Tracy (XP3RV2)
Čtvercový sprchový kout Tracy 90 cm sestává ze dvou posuvných dveří z tvrzeného skla a kovového rámu. Kout lze položit přímo...

Čím se vyznačují čtvercové sprchové kouty?

Jsou vhodné do malých i velkých koupelen. Při sprchování obecně platí, že čím větší sprchový kout, tím lépe a komfortněji se vám bude sprchovat. Pokud tedy v koupelně nemusíte příliš šetřit prostorem, doporučujeme vám zvolit spíše větší sprchový kout v rozměru alespoň 90x90 cm. Čtvercový sprchový kout i sprchovou vaničku je nejlepší pořídit od jednoho výrobce, v opačném případě totiž hrozí problémy s kompatibilitou. Moderní a elegantní řešení místo sprchové vaničky představuje keramická dlažba do sprchy se zapuštěným žlabem. Jak taková koupelna může vypadat? Inspiraci najdete v článku Realizace podkrovní koupelny. Zjistíte, proč si zákazník vybral do sprchy právě keramickou dlažbu a další informace. V článku uvidíte i fotografie jeho koupelny.

Preferujete spíše vaničky? Rádi vám doporučíme vhodný sprchový kout ve tvaru čtverce se sprchovou vaničkou.

Jaké jsou typy konstrukce čtvrtkruhových sprchových koutů?

  • bezrámová konstrukce – kout je složen pouze z bezpečnostních skel a pantů, případně ustavovacích profilů, které skla přichycují ke zdi.
  • půlrámová konstrukce – kout se vyrábí bez svislých vnitřních profilů. Posuvné dveře šetří místo v koupelně, protože se neotevírají do prostoru, ale „cestují“ v liště.
  • rámová konstrukce – skla jsou zasazena přímo do obvodové konstrukce sprchového koutu, což zvyšuje jejich odolnost.

Jaké druhy dveří pro sprchové kouty jsou k dispozici?

  • posuvné – dveře se při otevírání posouvají po kolejnici a nijak tedy nezasahují do prostoru koupelny.
  • zalamovací posuvné – jejich velkou předností je poměrně velká šířka vchodu do sprchy.
  • otočné pivotové – dveře se otevírají do prostoru koupelny. Je lepší utřít je po osprchování vlhkým hadříkem, aby z nich nekapala voda.
  • pantové/otočné – otevírají se do prostoru koupelny, při použití otočných profilů dovnitř i ven. Po sprchování je lepší utřít dveře sprchového koutu hadříkem, aby z nich nekapala voda.

Jaké jsou typy výplní stěn čtvrtkruhových sprchových koutů?

  • plastová (plexi) výplň – je lehká, levná, ale také méně odolná než výplň z bezpečnostního skla.
  • bezpečnostní sklo – je odolné a jeho výhodou je i široká nabídka povrchových úprav. Skleněná výplň sprchy může být zcela průhledná (čirá), zvolit lze také mléčné sklo nebo sklo s různými vrypy a texturami. Někteří výrobci nabízejí i skla s dekory, jako například s květinovými nebo barevná skla. Některé čtvercové sprchové kouty se skleněnou výplní mají speciální povrchovou úpravu, která usnadňuje údržbu.

Příslušenství sprchového koutu

Na našich prodejnách vám ke sprchovým koutům nabídneme vaničku nebo podlahový odtokový žlab, který se zabuduje do podlahy. Sprchový kout působí odlehčeně a moderně a navíc má bezbariérový vstup. Samozřejmostí jsou sprchová sedátka, sprchové baterie, ať už k umístění přímo na zeď, podmítkové  nebo termostatické. Sprchové sety nebo masážní panely do koupelen odebíráme od známých výrobců. Pro pohodlné sprchování oceníte ve sprchovém koutu i různé koupelnové doplňky nebo tzv. drátěný program.