M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Co v koupelnách letí? Češi milují patchworkové obklady a dlažby v medové barvě

Po jakých koupelnách v současné době Češi touží? V čím dál větší míře objevují kouzlo keramické dlažby ve vzhledu dřeva. Nejčastěji ji volí v teplých „medových“ odstínech. V koupelnách se nechtějí vzdávat barev, i když jsou již dlouho v módě spíše přírodní odstíny. A hodně Čechů také přichází na chuť patchworkovým obkladům.

Když se před časem objevily na trhu dlažby do koupelny v designu dřeva, způsobily hotový poprask. Staly se výbornou alternativou pravého dřeva, které by zvláště v koupelnách kvůli vlhkosti trpělo. Designéři se začali předhánět, kdo předvede autentičtější vzhled. Dlažby v imitaci dřeva jsou dnes díky tomu běžným okem nerozeznatelné od pravého přírodního materiálu. V nabídce je mnoho barev  - od bílé, přes béžovou až po odvážnou černou barvu.

 
koupelna s béžovými obklady a dlažbou 
V českých koupelnách jsou oblíbené barvy i vzhled dřeva.
 

„Dřevěné“ dlažby volí i ti, kteří o nich dříve neuvažovali

Dlažby v designu dřeva jsou rok od roku oblíbenější nejen ve světě, ale také v Česku. Češi převážně dávají přednost teplým barvám dlažeb a v centru jejich pozornosti stojí zejména medové odstíny. Podle naší obchodní ředitelky Veroniky Prouzové dnes už dlažby v designu dřeva nejsou trendovou záležitostí, ale designovou stálicí, která jen tak nevyjde z módy. „Často okouzlí i zákazníky, kteří o keramické „dřevěné“ dlažbě do koupelny vůbec neuvažovali. Na našich prodejnách jim ukážeme, jak se dají tyto dlažby výborně kombinovat prakticky s jakýmikoliv obklady. Často se používají i jako obklad na stěnu nebo do sprchového koutu. Výsledkem jsou velmi zajímavě, až luxusně vypadající koupelny,“ říká V. Prouzová.

 
 
Vizualizace koupelny. Na obrázku dlažba Clorofilla v imitaci dřeva.
 

Tyrkysové či zelené obklady jdou na dračku

V českých koupelnách jsou také velmi žádané barevné obklady. Češi se jich nechtějí vzdát ani navzdory moderním trendům, které v posledních letech barvám příliš nenahrávají. V kurzu byly především obklady a dlažby v přírodních barvách, například béžové nebo krémové.  Designéři ale tentokrát přání zákazníků vyslyšeli a v trendech na příští rok představili obklady v akvarelových barvách - v jemné zelené, červené, cihlové, fialové či tyrkysové. Zelená je podle V. Prouzové jednou z nejčastějších barev, kterou čeští zákazníci volí do moderních koupelen. „Nejspíš je to proto, že člověk se díky zelené cítí více spjatý s přírodou. V novodobých českých koupelnách už nenajdeme sytě žlutou, červenou nebo oranžovou barvu,“ vysvětluje V. Prouzová.

 
 
I vy toužíte po barevných obkladech do koupelny? Nejen v tyrkysové barvě jsou obklady a dlažba Perlage.
 

Patchworkové koupelny působí velmi originálně

Velkou popularitu mají v Česku v posledních letech také koupelny ve stylu patchwork. Volí je lidé, kteří mají obavy z výraznějších barev v koupelně, ale přesto se nechtějí vzdát barevných akcentů. Patchworkové obklady existují i ve střídmějších barvách, například béžové nebo černé. Koupelny díky nim získají hravost a originalitu. Patchworkové koupelny se výborně kombinují s dlažbami v imitaci dřeva, a některé dokonce také mají patchworkové vzory. Chcete něco opravdu osobitého? Použijte patchwork na dlažbě a zkombinujte jej s jednoduchým obkladem.  Vytvoříte tak skutečně originální koupelnu, ve které si budete užívat každý okamžik.

 
patchworkové obklady HMADE v koupelně 
Obklady HMADE ve stylu patchwork mají krásný design.
 

Mramorové obklady preferuje mladší generace

Především mladším lidem se podle V. Prouzové líbí v koupelnách obklady a dlažby ve vzhledu mramoru. A dnes je skutečně z čeho vybírat – v nabídce jsou designy, které vychází ze skutečných přírodních mramorů až po velmi moderní a volné interpretace. „Starší lidé se občas obkladů vzhledu mramoru obávají. Je to způsobeno tím, že si pamatují období z 90. let, kdy třeba měli mramorovou koupelnu, ale ne příliš hezkou. Protože tehdy nebylo tolik možností pro koupelny jako dnes,“ přibližuje naše obchodní ředitelka.

 
koupelna s černobílými obklady 
Obklad a dlažba Posh, jejichž design vychází ze vzhledu skutečných přírodních mramorů.
 

Krása obkladů i dlažeb vynikne ve velkých formátech

Mramorové obklady a dlažby jdou ruku v ruce s velkými formáty. Čím jsou větší, tím víc vynikne jejich krása. „V Česku je u běžných obkladů nejvíc používaný rozměr 30x60 cm a u dlažeb 60x60 cm. Je to dáno tím, že jsme převážně republikou bytů, kde jsou i koupelny menší. Někteří se domnívají, že se do nich hodí jen menší formáty obkladů a dlažeb. Opak je však pravdou. Velké formáty znamenají méně spár. Koupelny díky nim působí uceleným dojmem a opticky větší,“ vysvětluje Prouzová. A dodává, že rozhodně není třeba se bát obkladů v rozměrech 25x75 cm, 30x90cm, dlažeb o velikosti 80x80cm či 90x90 cm nebo mnohem větších formátů. Výsledek bude stát za to!

 

Původní publikaci článku na portálu Chytrá žena najdete zde.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu