M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Co v koupelnách letí? Češi milují patchworkové obklady a dlažby v medové barvě

Po jakých koupelnách v současné době Češi touží? V čím dál větší míře objevují kouzlo keramické dlažby ve vzhledu dřeva. Nejčastěji ji volí v teplých „medových“ odstínech. V koupelnách se nechtějí vzdávat barev, i když jsou již dlouho v módě spíše přírodní odstíny. A hodně Čechů také přichází na chuť patchworkovým obkladům.

Když se před časem objevily na trhu dlažby do koupelny v designu dřeva, způsobily hotový poprask. Staly se výbornou alternativou pravého dřeva, které by zvláště v koupelnách kvůli vlhkosti trpělo. Designéři se začali předhánět, kdo předvede autentičtější vzhled. Dlažby v imitaci dřeva jsou dnes díky tomu běžným okem nerozeznatelné od pravého přírodního materiálu. V nabídce je mnoho barev  - od bílé, přes béžovou až po odvážnou černou barvu.

 
koupelna s béžovými obklady a dlažbou 
V českých koupelnách jsou oblíbené barvy i vzhled dřeva.
 

„Dřevěné“ dlažby volí i ti, kteří o nich dříve neuvažovali

Dlažby v designu dřeva jsou rok od roku oblíbenější nejen ve světě, ale také v Česku. Češi převážně dávají přednost teplým barvám dlažeb a v centru jejich pozornosti stojí zejména medové odstíny. Podle naší obchodní ředitelky Veroniky Prouzové dnes už dlažby v designu dřeva nejsou trendovou záležitostí, ale designovou stálicí, která jen tak nevyjde z módy. „Často okouzlí i zákazníky, kteří o keramické „dřevěné“ dlažbě do koupelny vůbec neuvažovali. Na našich prodejnách jim ukážeme, jak se dají tyto dlažby výborně kombinovat prakticky s jakýmikoliv obklady. Často se používají i jako obklad na stěnu nebo do sprchového koutu. Výsledkem jsou velmi zajímavě, až luxusně vypadající koupelny,“ říká V. Prouzová.

 
 
Vizualizace koupelny. Na obrázku dlažba Clorofilla v imitaci dřeva.
 

Tyrkysové či zelené obklady jdou na dračku

V českých koupelnách jsou také velmi žádané barevné obklady. Češi se jich nechtějí vzdát ani navzdory moderním trendům, které v posledních letech barvám příliš nenahrávají. V kurzu byly především obklady a dlažby v přírodních barvách, například béžové nebo krémové.  Designéři ale tentokrát přání zákazníků vyslyšeli a v trendech na příští rok představili obklady v akvarelových barvách - v jemné zelené, červené, cihlové, fialové či tyrkysové. Zelená je podle V. Prouzové jednou z nejčastějších barev, kterou čeští zákazníci volí do moderních koupelen. „Nejspíš je to proto, že člověk se díky zelené cítí více spjatý s přírodou. V novodobých českých koupelnách už nenajdeme sytě žlutou, červenou nebo oranžovou barvu,“ vysvětluje V. Prouzová.

 
 
I vy toužíte po barevných obkladech do koupelny? Nejen v tyrkysové barvě jsou obklady a dlažba Perlage.
 

Patchworkové koupelny působí velmi originálně

Velkou popularitu mají v Česku v posledních letech také koupelny ve stylu patchwork. Volí je lidé, kteří mají obavy z výraznějších barev v koupelně, ale přesto se nechtějí vzdát barevných akcentů. Patchworkové obklady existují i ve střídmějších barvách, například béžové nebo černé. Koupelny díky nim získají hravost a originalitu. Patchworkové koupelny se výborně kombinují s dlažbami v imitaci dřeva, a některé dokonce také mají patchworkové vzory. Chcete něco opravdu osobitého? Použijte patchwork na dlažbě a zkombinujte jej s jednoduchým obkladem.  Vytvoříte tak skutečně originální koupelnu, ve které si budete užívat každý okamžik.

 
patchworkové obklady HMADE v koupelně 
Obklady HMADE ve stylu patchwork mají krásný design.
 

Mramorové obklady preferuje mladší generace

Především mladším lidem se podle V. Prouzové líbí v koupelnách obklady a dlažby ve vzhledu mramoru. A dnes je skutečně z čeho vybírat – v nabídce jsou designy, které vychází ze skutečných přírodních mramorů až po velmi moderní a volné interpretace. „Starší lidé se občas obkladů vzhledu mramoru obávají. Je to způsobeno tím, že si pamatují období z 90. let, kdy třeba měli mramorovou koupelnu, ale ne příliš hezkou. Protože tehdy nebylo tolik možností pro koupelny jako dnes,“ přibližuje naše obchodní ředitelka.

 
koupelna s černobílými obklady 
Obklad a dlažba Posh, jejichž design vychází ze vzhledu skutečných přírodních mramorů.
 

Krása obkladů i dlažeb vynikne ve velkých formátech

Mramorové obklady a dlažby jdou ruku v ruce s velkými formáty. Čím jsou větší, tím víc vynikne jejich krása. „V Česku je u běžných obkladů nejvíc používaný rozměr 30x60 cm a u dlažeb 60x60 cm. Je to dáno tím, že jsme převážně republikou bytů, kde jsou i koupelny menší. Někteří se domnívají, že se do nich hodí jen menší formáty obkladů a dlažeb. Opak je však pravdou. Velké formáty znamenají méně spár. Koupelny díky nim působí uceleným dojmem a opticky větší,“ vysvětluje Prouzová. A dodává, že rozhodně není třeba se bát obkladů v rozměrech 25x75 cm, 30x90cm, dlažeb o velikosti 80x80cm či 90x90 cm nebo mnohem větších formátů. Výsledek bude stát za to!

 

Původní publikaci článku na portálu Chytrá žena najdete zde.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny

Výběr a nákup z bezpečí domova

Mnohaleté zkušenosti s on-line výběrem bez návštěvy prodejny - stovky úspěšných realizací.

Využíváme video-prohlídky našich prodejen, fotky a videa produktů, fotografie realizací a mnoho dalšího.

Jsme zvyklí reagovat na každý váš dotaz či poptávku téměř okamžitě.

Zboží si můžete vyzvednout na našich skladech, nebo si ho nechat doručit.

Kontaktujte nás na online chatutelefonicky na +420 777 746 852 nebo emailem na online@mbkeramika.cz

Rozumím