DÍL III. – Nepusťte vodu pod obklady a dlažbu, nejen v koupelně.

Správná hydroizolace nejen v koupelně je velmi důležitá. Jejím nanesením prodlužujete životnost obkladů a dlažby a chráníte se před vlhnutím zdí a následným zatékáním k sousedům.  Izolujte pod obklady a dlažbou ve sprchovém koutě, za vanou nebo za umyvadlem a všude tam, kde jsou obklady a dlažba vystavovány stříkající nebo kondenzující vodě – koupelna, toaleta, prádelna, kuchyně nebo umývárna.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/koupelny | BaW_02.jpg

2 kroky a je to

Poté co jste si připravili podklad, můžete nanášet hydroizolaci.

1. krok – těsnící páska – je to 10 cm široký pás pogumované tkaniny, přilepte ji do všech koutů a rohů, zajistí těsnost na namáhaných místech stěna – podlaha.

DATA | /AKTUALITY/hydroizolace | hydroizolace_tesnici_paska.jpg

2. krok – tekutá izolace – aplikace je snadná, použijte váleček. Hydroizolace má výraznou barvu a díky tomu přesně poznáte, kde už je nanesená. Na stěně nebo na podlaze vytvoří pogumovanou vrstvu. Aplikujte ji na všechny stěny, kde budou obklady nebo dlažba, a místa, kde se těsnící páska dotýká stěny, také přetřete. Tím zajistíte dokonalou ochranu.

DATA | /AKTUALITY/hydroizolace | hydroizolace_tekuta.jpg 

Pak už jen stačí dodržet dobu zaschnutí, kterou výrobci uvádí na obale a je hotovo. Nutno ještě podotknout, že výrobci doporučují nanést dvě vrstvy hydroizolačního nátěru.  

V příštím díle se budeme věnovat měření a rozvržení pokládky.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT...

Hledáte informace v předstihu a výběr zboží je proto stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat to nejlepší nebo nabídnou vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz