Díl IV. – Kvalitní příprava = polovina práce při lepení obkladů

Pokud tento "seriál" sledujete od začátku, již máte nanesenu hydroizolaci. Nyní je na čase si místnost pro kontrolu přeměřit a co nejlépe rozvrhnout pokládku. Dobrá příprava před samotným lepením obkladů a dlažeb nejen v koupelně ale i v kuchyni, chodbě nebo na terase se opravdu vyplatí. V tomto případě rozhodně platí pořekadlo: dvakrát měř a jednou řež.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/koupelny | Maison_04.jpg 

Použijte vodováhu a tužku

Pokud jste si u nás nechali vytvořit grafický návrh, máte část přípravy před lepením za sebou. Podle něj se dá snadno obkládat. Přesto doporučujeme:

  • Udělejte si značky na podlahu i stěny – nebojte se je pokreslit celé, za obklady a dlažbou to stejně nikdo neuvidí
  • Dobře si rozměřte dořezy:
   1. Horizontálně – neobkládá se z rohu do rohu, ale vždy z prostřed stěny, proto jsou dořezy především v rozích tak důležité. Stěny si rozvrhněte tak, aby dořezy v rozích byly, pokud to půjde, zhruba stejné a ne příliš malé.
   2. Vertikálně – při obkládání shora dolů mějte dořez u podlahy – tam se víc ztratí a nebude tolik vidět. Ve výšce očí dořez neschováte. 
  • Narýsujte si vodící vodorovnou čáru a té se držte – měla by být přibližně v úrovni očí. Souvisle ji pomocí vodováhy vyznačte na všechny stěny a pak podle ní obkládejte nahoru a pak dolů. Jak už jsme uvedli – dořez při vertikálním obkládání je lepší mít u podlahy.
DATA | /ODBORNE_CLANKY/sparovani | kvalitni_priprava.jpg

Jak na lepení obkladů vám poradíme v příštím díle.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT...

Hledáte informace v předstihu a výběr zboží je proto stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat to nejlepší nebo nabídnou vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz