Jak správně usadit samonosnou vaničku

O výše uvedeném tématu se toho už tolik napsalo, ale jak se neustále přesvědčujeme ze zkušeností našich zákazníků, stále to nestačí. Nabízíme Vám stručný postup a několik rad ke správnému usazení sprchové vaničky ve Vaší koupelně.

Vaničky se rozdělují na tzv. na podezdění – ty je potřeba uložit do vyzděného lůžka a obezdít, a na samonosné – tyto vaničky se upevňují na již vydlážděnou podlahu a její usazení zvládne i zručný kutil. S usazením právě tohoto typu vaničky bychom vám chtěli poradit.

Chcete vědět jak nainstalovat i další typy sanitární keramiky?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Vaničku si po zakoupení dobře prohlédněte, zda není mechanicky či jinak poškozena. Po usazení vaničky už výrobce nebere ohled na poškození tohoto typu.

Vaničku usazujte vždy do předem stavebně připraveného prostoru. To znamená – obklad ukončujte vždy pod úroveň okraje vaničky. Vaničku nikdy neusazujte způsobem pevného zazdění  - tj. lepit obklady až po usazení vaničky. Výrobek musí být vyjímatelný směrem vzhůru bez násilných stavebních úprav.


V montážním návodu, který by měla mít každá vanička, najdete montážní návod výrobce. Najdete v něm tzv. stavební připravenost a všechny rozměry, které budete při montáži potřebovat. Předem musíte mít připraven v podlaze sifon, na straně, kde bude mít otvor na sifon i vanička. Zároveň se podle montážního návodu výrobce osadí stěny příchytkami, které stabilizují polohu vaničky.


Plochy na spodní straně vaničky, které budou ve styku s podlahou, je třeba zdrsnit brusným papírem. Pak se na ně nanese po obvodu vaničky silikonový tmel. Ten nanášejte asi 1 cm od vnější hrany vaničky, aby tmel nepřesahoval a nebyl pod vaničkou vidět.

Vanička se usadí do požadované polohy a přimáčkne se k podlaze tak, aby silikonový tmel dobře přilnul.


Poté se zkompletuje sifon. Vaničku je nutné dobře utěsnit i u obkladu silikonovým tmelem, aby za vaničku nezatékalo. Můžete také použít vaničkové lišty, které se snadno udržují čisté a voda z obkladu po nich dobře odtéká do vaničky. I lišty je ale nutné připevnit tmelem.

 

Nezapomínejte však, že žádný sprchový kout ani utěsněná vanička nejsou dokonale voděodolné. Déletrvající vodní příval na exponovaná místa, jako jsou spoje či těsnění, nevydrží ani to nejlepší těsnění na světě. I když obezdíváte a obezdíváte.

Kam dál?

ČTĚTE VÍCE...

 

Chcete pomoci s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz