Jak správně vybrat a položit dlažbu na terase?

Vydláždit venkovní terasu není snadné – především když jde o terasu v patře. Správným výběrem dlažby a způsobu pokládky se vyhnete řadě úskalí.

Rizika při použití 1cm dlažby

Možná vás svádí pořídit levnější 1cm dlažbu. Ale pozor – co ušetříte na dlažbě, to připlatíte na pokládce. Aby vám terasa s klasickou dlažbou v tloušťce 1 cm dobře sloužila a aby dlažba za 2–3 roky neodprýskala, je třeba velmi dobře technicky provést její pokládku. I když budete mít mrazuvzdornou dlažbu, i malá chyba při nedodržení technologického postupu pokládky může pokazit celou práci a budete začínat od nuly. Stačí například nesprávně provést dilatace, zaspárování, udělat špatně hydroizolaci, drenáž nebo nezaizolovat spojení mezi stěnou a podlahou, a v budoucnu budete bourat a znovu kupovat a pokládat dlažbu. Náklady tak mohou být ještě vyšší než při první realizaci.

Čeká vás stavba terasy? Vyberte si protiskluznou ale dobře čistitelnou!
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Varujeme tedy především před nesprávným použitím 1cm dlažby na terase v patře. Když bude pokládka nesprávně provedena, může pronikající voda způsobit škody i v obytné místnosti pod terasou. Pokud se pro tento způsob rozhodnete, myslete na to, že pokládka musí být precizně provedená se všemi potřebnými vrstvami:

pokládka 1cm venkovní dlažby nad obytnou prostorou

Skladba se může lišit podle konkrétní situace a určitě technologický postup konzultujte s odborníkem. Do této pokládky se rozhodně nepouštějte sami, svěřte práci profesionálům.

Výhody suché pokládky a 2cm dlažby

A teď už jen samé dobré zprávy. 2cm keramická dlažba přináší skvělé možnosti pro venkovní využití. Pokládá se  bez lepení – dlaždice při takovémto způsobu pokládky není přímo spojena s pokladem a je tak chráněna před možným zatečením a zamrznutím vody a následným odprýskáním. Jedná se o nejdokonalejší systém pokládání dlažby na terasu. Vyšší cena dlažby je bohatě vykompenzována výhodami, které tato pokládka nabízí.

Jednou z důležitých výhod je možnost demontáže. Pokud se něco nepodaří nebo se objeví závada na hydroizolaci, jednoduše dlaždice odděláte a opravíte, co je třeba. Pak dlaždice znovu vrátíte na místo. Pokládka je poměrně snadná a jestli jste šikovní, zvládnete ji i bez odborníka. Sice si připlatíte za dlažbu, ale ušetříte na pokládce. Aplikaci hydroizolační folie však rozhodně svěřte odborníkům.

Jak může vypadat skladba pod 2cm venkovní dlažbou?

pokládka 2cm venkovní dlažby nad obytnou prostorou

 

Kam dál?

Tým M.B.Keramiky pro vás vytvořil příručku "Rady, jak vybrat venkovní dlažbu"Nechte si ji poslat.

ČTĚTE VÍCE...

NEBO SI PROHLÉDNĚTE PRODUKTY:

DATA | /rady_a_doporuceni/clanky_souvisejici_s_terasami_venkovni_dlazbou | tittulni_fotka_venkovni_dlazby.jpg
TERASY A VENKOVNÍ DLAŽBY

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.