M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Koupelna bez bariér

Koupelna bez bariér

Při renovaci koupelny a toalety nebo při výběru koupelnových zařizovacích předmětů je dobré si sebe představit ve věku, kdy už nebude tak snadné vstoupit a vystoupit z vany, nebo se zvednout z WC bez podpory. Dokud jsme mladí, plní života a energie a hlavně v dobré fyzické kondici, neřešíme, že jednou to může být i jinak. A protože koupelnu si člověk nezařizuje na příštích pár let, ale ve většině případů na několik desítek let, měl by při jejím zařizování myslet i na budoucnost. Zařizování koupelny, ve které bychom se cítili pohodlně a bezpečně, se netýká jen těch, kteří již nejsou úplně mladí, ale i osob se zdravotním handicapem. Ti mnohdy potřebují speciální výrobky nebo pomocníky, aby jim usnadnili život a umožnili jim soběstačnost. I na to výrobci pochopitelně pamatují.

Toaleta

Pro osoby, které nějak omezeny v pohybu, se vyrábí speciální stojící klozety se zvýšenou výškou 50 cm (běžná výška je asi 40 cm). Vstávání z tohoto typu klozetu je podstatně jednodušší. Pro ty, kteří by ale uvítali závěsné WC kvůli snadnější údržbě, doporučujeme mísu s prodlouženou délkou 70 cm od stěny (běžná délka je cca 53 cm), výšku si pak každý může pochopitelně zvolit sám. Tato prodloužená délka nabízí více prostoru při manipulaci s tělesně postiženým. Společně se sklopnými podpůrnými madly připevněnými ke stěně si lze užít více komfortu a samostatnosti. Madla jsou samozřejmě vhodná i pro ty, kteří nechtějí měnit WC, ale pouze potřebují oporu.

Umyvadlo

Mělo by mít dostatečně velké odkládací plochy, aby vše bylo pěkně po ruce. Zároveň ale nesmí zabírat příliš mnoho prostoru a mělo by se k němu snadno přistupovat. Pro osoby, které jsou na invalidním vozíku se vyrábí speciálně tvarované umyvadlo, ke kterému je velmi snadný přístup a lehce tak lze ovládat vodovodní baterii.

Sprcha

Sprchový kout by měl být dostatečně prostorný nejlépe s protiskluzovou dlažbou nebo alespoň protiskluzovou podložkou, aby každý krok byl bezpečný. Nyní je na trhu i dostatek plochých vaniček, které zcela splynou s podlahou a při vstupu tak nemusíte překonávat žádnou překážku. Takové vaničky se již vyrábí s protiskluzovou úpravou. Další variantou je nechat ve sprchovém koutu dlažbu, tu pak vyspádovat do zapuštěného odtokového žlabu. Tak vytvoříme bezbariérový vstup vhodný i pro invalidní vozíky. Tyto odtokové žlaby se vyrábí v mnoha délkách a provedeních. Vybere si opravdu každý. Pokud chcete i trochu pohodlí nemělo by ve sprchovém koutě chybět sedátko a samozřejmě madla, které mohou zabránit pádu.

Vana

I když  vystupování z vany může být obtížné, nemusíme se jí hned vzdávat. Stačí k vaně připevnit madla, kterých se při vstupu i výstupu z vany přichytneme. Samozřejmostí je protiskluzový speciální povrch vany. Pokud se ve vaně chceme pouze osprchovat, může být problematické si ve vaně sednout nebo dřepnout. Doporučujeme pořídit k vaně vanovou zástěnu. Díky ní můžeme při sprchování stát a přitom nenacákat. Důležité jsou také poličky, ve kterých je vše potřebné ke koupeli a na dosah.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT...

Výběr je stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat obklady a dlažbu dle vašich představ. Nabídneme vám i vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz

ico small menu