Koupelna bez bariér

Koupelna bez bariér

Při renovaci koupelny a toalety nebo při výběru koupelnových zařizovacích předmětů je dobré si sebe představit ve věku, kdy už nebude tak snadné vstoupit a vystoupit z vany, nebo se zvednout z WC bez podpory. Dokud jsme mladí, plní života a energie a hlavně v dobré fyzické kondici, neřešíme, že jednou to může být i jinak. A protože koupelnu si člověk nezařizuje na příštích pár let, ale ve většině případů na několik desítek let, měl by při jejím zařizování myslet i na budoucnost. Zařizování koupelny, ve které bychom se cítili pohodlně a bezpečně, se netýká jen těch, kteří již nejsou úplně mladí, ale i osob se zdravotním handicapem. Ti mnohdy potřebují speciální výrobky nebo pomocníky, aby jim usnadnili život a umožnili jim soběstačnost. I na to výrobci pochopitelně pamatují.

Toaleta

Pro osoby, které nějak omezeny v pohybu, se vyrábí speciální stojící klozety se zvýšenou výškou 50 cm (běžná výška je asi 40 cm). Vstávání z tohoto typu klozetu je podstatně jednodušší. Pro ty, kteří by ale uvítali závěsné WC kvůli snadnější údržbě, doporučujeme mísu s prodlouženou délkou 70 cm od stěny (běžná délka je cca 53 cm), výšku si pak každý může pochopitelně zvolit sám. Tato prodloužená délka nabízí více prostoru při manipulaci s tělesně postiženým. Společně se sklopnými podpůrnými madly připevněnými ke stěně si lze užít více komfortu a samostatnosti. Madla jsou samozřejmě vhodná i pro ty, kteří nechtějí měnit WC, ale pouze potřebují oporu.

Máte konkrétní dotaz k informacím z článku?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Umyvadlo

Mělo by mít dostatečně velké odkládací plochy, aby vše bylo pěkně po ruce. Zároveň ale nesmí zabírat příliš mnoho prostoru a mělo by se k němu snadno přistupovat. Pro osoby, které jsou na invalidním vozíku se vyrábí speciálně tvarované umyvadlo, ke kterému je velmi snadný přístup a lehce tak lze ovládat vodovodní baterii.

Sprcha

Sprchový kout by měl být dostatečně prostorný nejlépe s protiskluzovou dlažbou nebo alespoň protiskluzovou podložkou, aby každý krok byl bezpečný. Nyní je na trhu i dostatek plochých vaniček, které zcela splynou s podlahou a při vstupu tak nemusíte překonávat žádnou překážku. Takové vaničky se již vyrábí s protiskluzovou úpravou. Další variantou je nechat ve sprchovém koutu dlažbu, tu pak vyspádovat do zapuštěného odtokového žlabu. Tak vytvoříme bezbariérový vstup vhodný i pro invalidní vozíky. Tyto odtokové žlaby se vyrábí v mnoha délkách a provedeních. Vybere si opravdu každý. Pokud chcete i trochu pohodlí nemělo by ve sprchovém koutě chybět sedátko a samozřejmě madla, které mohou zabránit pádu.

Vana

I když  vystupování z vany může být obtížné, nemusíme se jí hned vzdávat. Stačí k vaně připevnit madla, kterých se při vstupu i výstupu z vany přichytneme. Samozřejmostí je protiskluzový speciální povrch vany. Pokud se ve vaně chceme pouze osprchovat, může být problematické si ve vaně sednout nebo dřepnout. Doporučujeme pořídit k vaně vanovou zástěnu. Díky ní můžeme při sprchování stát a přitom nenacákat. Důležité jsou také poličky, ve kterých je vše potřebné ke koupeli a na dosah.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT...

Výběr je stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat obklady a dlažbu dle vašich představ. Nabídneme vám i vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz