Rekonstrukce malé koupelny

Máte malou koupelnu? Nejste zdaleka sami. Většina lidí, kteří bydlí ve starých nebo panelákových bytech, řeší tuto nesnáz. Ale ani majitelé nových bytů nemají vyhráno. Někteří projektanti stále řeší koupelnu jen jako vedlejší místnost a nepřikládají jí takovou důležitost, jakou si v dnešní uspěchané době zaslouží.

I pro malé koupelny se najdou taková řešení, aby místo očisty bylo zároveň i místem odpočinku a relaxace. Inspirace pro malé koupelny. Inspirace pro panelákové koupelny

Umyvadlo

V každé koupelně musí být určitě umyvadlo. Umyvadla se vyrábí závěsná, stojící, částečně nebo zcela zapuštěná. Umyvadlo zavěšené na stěně je nejjednodušší a obyčejně i nejlevnější varianta. Ušetří také hodně místa. Pod takovým umyvadlem můžete mít umístěnou i vkusnou praktickou skříňku s úložným prostorem nebo jiný koupelnový nábytek. Rozhodně nezapomeňte na velké zrcadlo, které prostor opticky zvětší.

Sprchový kout a vana

Pokud řešíte malý prostor, nejspíš se rozhodnete pro sprchový kout. Mívá malý půdorys a do malé koupelny se hravě vejde. Nejběžnější rozměr sprchové vaničky je 90x90, k dostání jsou ale i větší nebo menší. Při výběru volte raději větší variantu. V malém sprchovém koutě se osprchujete pouze s velkými obtížemi. Otvírání zástěny vyberte posuvné nebo skládací. Ušetříte tím spoustu místa. Typ výplně sprchové zástěny by měl být raději průhledný.  Čiré sklo místnost prosvětlí a provzdušní.

Ale na našem trhu naleznete i vany, které jsou přímo určeny do menších koupelen. Když už se tedy pro vanu rozhodnete, vyberte si obdélníkovou nebo rohovou s jednou delší a jednou kratší stranou. Tyto vany vám poskytnou dost prostoru na pohodlné vykoupání. Pokud zvolíte k vaně vanovou zástěnu, které jsou k dostání v nejrůznějších provedeních a velikostech, můžete si dopřát uklidňující koupel ale i rychlou, svěží sprchu, aniž byste tím zacákali celou koupelnu.

Funkční podomítkové baterie

Pokud už rekonstruujete koupelnu, nechejte si do sprchového koutu zabudovat podomítkovou baterii. Nejenže vypadají elegantně, ale nad obklady vyčnívají jen ovládací prvky – samotné rozměrné těleso baterie je ukryté pod omítkou. I těchto několik centimetrů ušetřených v tak malém prostoru jako je sprchový kout jistě oceníte. Už se nebouchnete o vyčnívající baterii.A jestliže zvolíte termostatickou baterii, které se vyrábí také v podmítkovém provedení, nebudete litovat. Ušetříte centimetry a zároveň nemusíte při každém pohybu mít strach strčit do baterie, abyste se náhodou neopařili a budete i šetřit vodu a tím i vaše peníze.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT...

Výběr je stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat obklady a dlažbu dle vašich představ. Nabídneme vám i vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz