Toužíte po krásné terase? 3 tipy vám odhalí, jak na to

Terasy a balkony jsou dnes nedílnou součástí našich domovů. Za slunečných dní se z nich stávají venkovní obývací pokoje, kde rádi odpočíváme a trávíme volné chvíle s dětmi či přáteli. Jaká podlahová krytina bude pro ně nejideálnější? Snadnou údržbu, rychlou opravu a krásný design nabízejí keramické dlaždice o tloušťce 2 cm.

Tyto dlaždice jsou vyrobeny za použití nejmodernějších technologií. Mají dlouhou životnost, snadno se čistí, řada z nich je protiskluzných a nabízejí také další výhody. I proto 2cm dlažby volí pro svou terasu či balkon čím dál více lidí. A my v M.B.KERAMICE to dobře víme, protože neustále sledujeme trendy v oblasti keramických obkladů a dlažeb. Pro velký zájem našich zákazníků jsme postupně vytvořili nejširší nabídku venkovních dlažeb na terasu na Českém trhu. Přinášíme vám 3 řešení našich zákazníků, která vás uchvátí. Proč jeden z nich zvolil k bazénu keramickou dlažbu se vzhledem dřeva? A z jakého důvodu jsme se s dalším shodli na kombinované pokládce?

2cm venkovní keramická dlažba položena do trávy, která mezi dlaždicemi rporůstá Ilustrační obrázek. Na terase je položena dlažba Horizon, která je inspirována odstíny mramoru se strukturou žuly.

1. Zvolte keramickou "dřevěnou" dlažbu. Je stálobarevná

Přijde vám, že na obrázku níže je položena dřevěná podlaha? Kdepak! Kolem bazénu byla použita 2cm keramická dlažba v imitaci dřeva. Designéři si se vzhledem skutečně pohráli a dlažba tak působí doslova tak, jako kdyby přírodnímu dřevu „z oka vypadla.“ Zákazník je s výběrem velmi spokojený, protože se nemusel vzdát oblíbeného vzhledu dřeva. Probrali jsme s ním možné alternativy a shodli jsme se na tom, že přírodní dřevo je sice krásné, ale velmi náročné na údržbu. A opravdu odolná exotická dřeva jsou velmi drahá. Naproti tomu venkovní 2cm keramická dlažba zůstává pořád stálobarevná, ať už venku mrzne nebo svítí slunce.

2cm dlažba okolo bazénu v imitaci dřeva. 2cm keramická dlažba v imitaci dřeva zůstává stálobarevná, ať už venku mrzne nebo svítí slunce.

Chcete si dopřát tuto odolnou „dřevěnou“ dlažbu i na vaší terase? Rádi vám poradíme nejen s výběrem vhodné dlažby na terasu, ale i bazénových lemů, dalších potřebných komponentů a především s celkovým technickým řešením.

2. Efektně slaďte dlažbu v interieru a exterieru

Oblíbená imitace dřeva vypadá velmi dobře i na menších balkonech. A co byste řekli na to, kdybyste stejný design podlahy mohli mít i v interiéru? Dlažba na obrázku totiž nabízí možnost, jak vaše vnitřní a venkovní království dokonale sladíte. Zatímco pro exteriér použijete venkovní dlažbu s tloušťkou 2 cm, pro interiér zvolte dlažbu s tloušťkou 1 cm. Mají naprosto stejný design, liší se pouze způsobem pokládky. Interierovou dlažbu je vždy potřeba lepit, tu exterierovou je na balkonech nejvhodnější položit bez použití lepidla na výškově nastavitelné podnožky – terče. Realizaci na obrázku chybí už jenom venkovní zábradlí, posezení a dekorace. Pomocí venkovního osvětlení vykouzlíte útulnou terasu, kde se bude za teplých nocích krásně relaxovat.

Balkonek u rodinného domu, kde je položena 2cm dlažba v imitaci šedého dřeva2cm dlažba v imitaci dřeva vypadá velmi hezky i na menších balkonech.

3. Vybudujte "chytrou" terasu. Nikdy nebudete bourat

Majitel této elegantní venkovní terasy pečlivě vybíral vhodnou podlahovou krytinu 2 roky. Jak se nám svěřil, hlavně nechtěl nic uspěchat. Hledal především odolnou venkovní podlahu. Zlom v procesu výběru přišel ve chvíli, kdy na doporučení známého oslovil nás z M.B.KERAMIKY. Společně jsme vybrali 2cm keramickou dlažbu v imitaci cementové stěrky. Zároveň jsme s obkladači vymysleli zajímavou a „chytrou“ variantu pokládky. Jako podklad připravili řemeslníci zhutněné štěrkové lože, které zajišťuje výborný odtok vody. Na ně pak položili vybranou dlažbu na terče.

Částečně zastřešená terasa u rodinného domu. Na zemi je 2cm dlažba v imitaci betonové stěrky, položena na terčích.Této moderní terase dominuje elegantní dlažba Urbanature v imitaci cementové stěrky.

Protože lze jednotlivé dlaždice snadno rozebrat a znovu složit, majitel bude moci pod nimi bez nutnosti bourání kdykoliv rozšířit nebo opravit kabely od zahradního osvětlení. I proto o lepené dlažbě vůbec neuvažoval. Okrasné stromy jsou usazeny pouze do štěrku a jejich kmeny zdobí dekorativní kamínky.

Kam dál?

Tým M.B.Keramiky pro vás vytvořil příručku "Rady, jak vybrat venkovní dlažbu"Nechte si ji poslat.

 

ČTĚTE VÍCE...

NEBO SI PROHLÉDNĚTE PRODUKTY:

DATA | /rady_a_doporuceni/clanky_souvisejici_s_terasami_venkovni_dlazbou | tittulni_fotka_venkovni_dlazby.jpg
TERASY A VENOVNÍ DLAŽBY

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.