M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Protiskluzné dlažby imitující kámen

Budete vybírat dlažbu imitující kámen do místností, ve kterých hrozí riziko uklouznutí? Například do koupelny, předsíně, na schodiště či do komerčních prostor? Pak je nutné vybírat mimo jiného také podle stupně protiskluznosti, který zajistí bezpečný pohyb po dlažbě.

 

Prohlédněte si vybrané dlažby imitující kámen

Zobrazit další dlažby (13)

Protiskluzné dlažby pro chůzi v obuvi se označují stupnicí R9 až R13

Všechny protiskluzné dlaždice - nejen ty v imitaci kamene, mají zdrsněný povrch a značně snižují riziko úrazu v dané místnosti.  Pro chůzi v obuvi (neboli na suchém povrchu) se u keramických dlaždic můžeme setkat s některým z pěti stupňů protiskluznosti. Ty se označují písmeny a čísly na škále od R9 po R13, kde vyšší číslo znamená vyšší úroveň protiskluznosti. Například do koupelny našim zákazníkům doporučujeme použít dlažbu minimálně s protiskluzem R9 a pro otevřené terasy dlažbu při nejmenším s protiskluzem R11.

Pro chůzi naboso je důležité všímat si u dlaždic také stupnice s písmeny A, B a C

Plánujete po dlažbě (v koupelně nebo okolo bazénu) chodit naboso? Pak je důležité všímat si u protiskluzné dlažby také stupnice A, B a C. Nejmenší riziko uklouznutí je u dlažeb s označením C. Pokud například plánujete protiskluzovou dlažbu položit k bazénu, doporučujeme minimální protiskluz R11B. Uvedené stupně protiskluznosti jsou ale pouze orientační. Při výběru vhodného protiskluzu je vždy třeba brát zřetel na konkrétní podmínky provozu. Zákazníkům dle jejich konkrétních požadavků rádi poskytujeme odborné rady ohledně výběru té správné protiskluzné dlažby.

Poradíme vám s výběrem protiskluzné a zároveň dobře čistitelné dlažby imitující kámen

Obecně platí, že čím má keramická dlažba vyšší protiskluz, tím má drsnější povrch a tudíž může být obtížnější ji čistit. Ale nemusí to být vždy pravidlem. Jsou i dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. A naopak někteří výrobci vyrábějí keramické dlažby, které se i přes nízký stupeň protiskluznosti čistí poměrně obtížně. Rádi vám poradíme, která protiskluzná dlažba bude právě ve vašem případě ta nejlepší.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny