M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Modré obklady a dlažby do koupelny

Barvy v interiéru, koupelnu nevyjímaje, mají obrovský vliv na naši náladu a celkové rozpoložení. Líbí se vám modré obklady a dlažby do koupelny? Níže pod přehledem sortimentu si o nich můžete přečíst více, například to, jakou vytvoří v koupelně atmosféru.

Série obkladů a dlažeb do koupelen

Zobrazit všechny obklady a dlažby do koupelny (11)

Modrá je jako barva vody a čistoty ideální do koupelen, kde patří k nejoblíbenějším barvám

Modrá barva je považována především za barvu nebe, klidu a pohody, a také vody a čistoty. Modrá také podle odborníků snižuje krevní tlak, zpomaluje tep i dýchání. Všechny tyto vlastnosti dělají z modré přímo dokonalého adepta především do místností, které slouží k odpočinku a relaxaci – do ložnic a koupelen. Modrá je zkrátka dobrá, jak se zpívá v jedné známé písničce. A dobrá bude i na obkladech a dlažbách do koupelny. Právě v koupelnách patří modrá k nejoblíbenějším barvám.

K řadě modrých obkladů se dají pořídit dekorace. Třeba s motivy jemných proužků či kapek vody

Modré obkladačky a dlažby do koupelny mohou mít spoustu odstínů – oblíbená je například blankytně modrá, tyrkysová či tmavě modrá barva. K modrým kachličkám do koupelny se také dají pořídit nejrůznější dekorace. Například obklady s květinovými motivy, mozaiky, obklady s abstraktními a geometrickými obrazci či jemnými zvlněnými proužky. Nebo takové, které působí jako padající kapky vody a mohou připomínat třeba tekoucí vodopád. Možností na využití modré barvy v koupelně je opravdu mnoho. Designéři však nedoporučují zahalit celou koupelnu pouze do modré barvy, protože by mohla působit chladně a studeně. Když se ale bude kombinovat s dalšími barvami či materiály, výsledek bude perfektní. 

Modré obkladačky do koupelny si budou rozumět i s dalšími barvami nebo s obklady v imitaci přírodních materiálů

Modrá barva je úžasně přizpůsobivá. Jednotlivé její odstíny je možné mezi sebou kombinovat. Modrá si v koupelně bude rozumět také s neutrálními barvami, jakými jsou bílá, béžová nebo hnědá, se kterými vytvoří velmi elegantní kombinaci. Kdo chce koupelně více dodat teplou a hřejivou atmosféru, může modré kachličky do koupelny zkombinovat s teplými barvami obkladů či dlažeb – například s červenou nebo cihlovou. Modré obkladačky do koupelny budou skvěle ladit také s obklady nebo dlažbou v imitaci přírodních materiálů – například mramoru, dřeva či kamene. V určitých kombinacích může modrá barva dokonce opticky zvětšit prostor koupelny. Kontaktujte nás. Rádi vám poradíme, jak co nejlépe zakomponovat modrou barvu do vaší koupeny.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny