Dřevěná podlaha versus dlažba v designu dřeva: Která bude lepší?

Líbí se vám design dřeva a chtěli byste se jím kochat i na podlaze ve vašem interiéru či exteriéru? Bude výhodnější zvolit dřevěnou podlahu anebo dlažbu v imitaci dřeva, kterou lidským okem nerozeznáte od dřeva skutečného? Přinášíme vám srovnání dřevěné podlahy a dlažby v imitaci dřeva, které vám může usnadnit výběr. 

Jaké máte doma topení?

To je základní otázka, kterou byste si při výběru podlahy do interiéru měli položit. Pokud máte podlahové vytápění, jediným rozumným řešením bude keramická dlažba, například v designu dřeva. Dřevěné podlahy mají totiž nízkou tepelnou vodivost a funkce vašeho podlahového topení by s nimi byla výrazně omezená. Dřevěná podlaha samozřejmě v interiéru vypadá velmi hezky, hodí se ale pouze do místností vytápěných radiátory a fancoily, jakými jsou obývací pokoje nebo kuchyně…

Keramická dlažba, která je vždy doslova nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy a podlahových palubek, dokonce vyhovuje i domácím mazlíčkům.  V článku Dlažba v imitaci dřeva vyhovuje i domácím mazlíčkům se můžete inspirovat interiérem naší zákaznice a prohlédnout si fotografie jejího interiéru.

Další várku inspirace a možná také usnadnění rozhodování, zda bude lepší keramická dlažba či podlahové palubky, vám poskytne článek Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv.

Keramická dlažba je odolná vůči vlhkosti v koupelně

Dřevěné podlahy nebo podlahové palubky obecně, s výjimkou drahých exotických dřev, nejsou vhodné do místností, kde se drží vlhkost, jako jsou například koupelny. Dřevěná podlaha může také nejen v koupelně začít sesychat, a pak se mezi jednotlivými prkny vytvářejí větší spáry. Dřevěné podlahy či podlahové palubky mají také nízkou odolnost proti otěru. Naproti tomu keramická dlažba v designu dřeva nesesychá, je odolná proti otěru a vhodná i do vlhkého prostředí. I při střídání teplot si zachovává svůj původní tvar a barvu a má velmi dlouhou životnost.

Keramická dlažba a obklad v koupelně je na rozdíl od dřevěné podlahy vhodná i do sprchového koutu. V článku Návštěvy se ji ptají, jak se to dřevo ve sprchovém koutu udržuje se můžete inspirovat příběhem naší zákaznice.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/drevena-podlaha-verzus-dlazba-v-designu-dreva | dlazba-imitace-dreva-koupelna.jpg

Máte konkrétní dotaz k informacím z článku?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Dlažba v designu dřeva je ideální i pro exteriér

Ani v exteriéru, třeba na venkovní terase, si nemusíte odepřít oblíbený vzhled dřeva. Jaké máte možnosti?

Přírodní dřevěná podlaha a dřevěné palubky 

Dřevěná podlaha na terasu je opravdu krásná, ale na balkonech a terasách patří k těm nejnáročnějším materiálům na údržbu. S výjimkou drahých exotických dřev se musí pravidelně impregnovat. Slabou stránkou dřevěné podlahy či podlahových palubek je nízká odolnost vůči vodě či dřevokazným houbám a časem také může popraskat.

Keramická dlažba v designu dřeva o tloušťce 1 cm

Dlažba v imitaci dřeva o tloušťce 1 cm je velmi odolná vůči vlivům počasí a nabízí řadu hezkých designů, které dokonale znázorňují strukturu pravého dřeva. Vždy se ale musí pokládat tradičním způsobem, tedy lepit na perfektně připravený a odizolovaný podklad. Velký důraz je potřeba klást na dokonalé zaspárování a provedení dilatací.

Keramická dlažba v designu dřeva o tloušťce 2 cm

Dlažba v imitaci dřeva o tloušťce 2 cm má stejné vlastnosti jako její „sestra“ o tloušťce 1 cm. I při střídání extrémních teplot si po dlouhá léta zachovává stejný design a snadno se čistí, ale má jednu zásadní výhodu navíc. Není ji potřeba lepit. Položíte ji zcela jednoduše a bez problémů rozeberete. Jak? Tak, že ji postavíte na šikovné plastové podložky zvané  terče.

Dlažba na terasu nebude spojena s hydroizolační fólií a při jakémkoliv jejím poškození ji snadno opravíte. Nikdy nebudete muset bourat a platit nákladnou opravu.

 

TIP NA ZÁVĚR:
Pokud jste se zamilovali do dlažeb v imitaci dřeva, další technické informace či inspiraci najdete v článku o obkladech a dlažbách v imitaci dřeva, včetně tipů k pokládce. V případě, že plánujete keramickou podlahu v imitaci dřeva i na terasu mohl by vás zajímat článek srovnávající pravé dřevo, WPC terasy a prkna z keramiky. 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.