M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dřevěná podlaha versus dlažba v designu dřeva: Která bude lepší?

Líbí se vám design dřeva a chtěli byste se jím kochat i na podlaze ve vašem interiéru či exteriéru? Bude výhodnější zvolit dřevěnou podlahu anebo dlažbu v imitaci dřeva, kterou lidským okem nerozeznáte od dřeva skutečného? Přinášíme vám základní souhrn informací o obou variantách, které vám mohou pomoci s výběrem.

Jaké máte doma topení?

To je základní otázka, kterou byste si při výběru podlahy do interiéru měli položit. Pokud máte podlahové vytápění, jediným rozumným řešením bude keramická dlažba, například v designu dřeva. Dřevěné podlahy mají totiž nízkou tepelnou vodivost a funkce vašeho podlahového topení by s nimi byla výrazně omezená. Dřevěné podlahy samozřejmě v interiéru vypadají velmi hezky, hodí se ale pouze do místností vytápěných radiátory a fancoily, jakými jsou obýváky nebo kuchyně…

Keramická dlažba je odolná vůči vlhkosti v koupelně

Dřevěné podlahy obecně, s výjimkou drahých exotických dřev, nejsou vhodné do místností, kde se drží vlhkost, jako jsou například koupelny. Dřevěná podlaha může také nejen v koupelně začít sesychat, a pak se mezi jednotlivými prkny vytvářejí větší spáry. Má také nízkou odolnost proti otěru. Naproti tomu keramická dlažba v designu dřeva nesesychá, je odolná proti otěru a vhodná i do vlhkého prostředí. I při střídání teplot si zachovává svůj původní tvar a barvu a má velmi dlouhou životnost.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/drevena-podlaha-verzus-dlazba-v-designu-dreva | dlazba-imitace-dreva-koupelna.jpg

Máte konkrétní dotaz k informacím z článku?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Dlažba v designu dřeva je ideální i pro exteriér

Ani v exteriéru, třeba na venkovní terase, si nemusíte odepřít oblíbený vzhled dřeva. Jaké máte možnosti?

Přírodní dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha na terasu je opravdu krásná, ale na balkonech a terasách patří k těm nejnáročnějším materiálům na údržbu. S výjimkou drahých exotických dřev se musí pravidelně impregnovat. Slabou stránkou dřevěné podlahy je nízká odolnost vůči vodě či dřevokazným houbám a časem také může popraskat.

Keramická dlažba v designu dřeva o tloušťce 1 cm

Dlažba v imitaci dřeva o tloušťce 1 cm je velmi odolná vůči vlivům počasí a nabízí řadu hezkých designů, které dokonale znázorňují strukturu pravého dřeva. Vždy se ale musí pokládat tradičním způsobem, tedy lepit na perfektně připravený a odizolovaný podklad. Velký důraz je potřeba klást na dokonalé zaspárování a provedení dilatací.

Keramická dlažba v designu dřeva o tloušťce 2 cm

Dlažba v imitaci dřeva o tloušťce 2 cm má stejné vlastnosti jako její „sestra“ o tloušťce 1 cm. I při střídání extrémních teplot si po dlouhá léta zachovává stejný design a snadno se čistí, ale má jednu zásadní výhodu navíc. Není ji potřeba lepit. Položíte ji zcela jednoduše a bez problémů rozeberete. Jak? Tak, že ji postavíte na šikovné plastové podložky zvané  terče.

Dlažba na terasu nebude spojena s hydroizolační fólií a při jakémkoliv jejím poškození ji snadno opravíte. Nikdy nebudete muset bourat a platit nákladnou opravu.

 

TIP NA ZÁVĚR:
Pokud jste se zamilovali do dlažeb v imitaci dřeva, další technické informace či inspiraci najdete v článku o obkladech a dlažbách v imitaci dřeva, včetně tipů k pokládce. V případě, že plánujete keramickou podlahu v imitaci dřeva i na terasu mohl by vás zajímat článek srovnávající pravé dřevo, WPC terasy a prkna z keramiky. 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny