Jak vybrat to pravé umyvadlo do vaší koupelny

Moderní umyvadla se dnes vyrábí v mnoha zajímavých tvarech a designech. V koupelně se mohou stát originálním designovým kouskem, který nikdo nepřehlédne. Můžete je také sladit s keramickými obklady a dlažbou a celým stylem koupelny. Jaké jsou nejčastější typy umyvadel? Jak jsou aktuální trendy? Přinášíme vám přehled v sortimentu umyvadel, který vám usnadní výběr.

Moderní umyvadla dnes mohou mít mnohem podob, než si možná dokážete představit. Mají tak nejen paktickou funkci, ale jsou i velmi důležitým prvkem pro dotvoření celkového designu koupelny.

 
Součástí kolekce Palomba Collection od Laufen jsou kromě umyvadel také vany, nábytek a další vybavení.

Umyvadla mohou mít v dnešní době mnoho tvarů, mezi nimi jsou například:

  • Kulatý
  • Půlkulatý
  • Hranatý
  • Oválný
  • Asymetrický...


Designová hranatá dvojumyvadla v dekoru dřeva kolekce Lani od výrobce Laufen.

Dnes je samozřejmostí, že moderní umyvadla mohou mít kromě bílé také černou či jinou barvu…


Tato barevná umyvadla byla představena na největším veletrhu keramických obkladů a dlažeb CERSAIE v roce 2022.

Zvolíte do koupelny klasický, nebo trendy typ umyvadla?

Dříve se v koupelnách objevovala zejména nástěnná klasická umyvadla. Tato umyvadla jsou mezi našimi zákazníky stále velmi oblíbená a vyhledávaná. Současným trendem jsou v koupelnách umyvadla na desku nebo volně stojící v prostoru koupelny. Které z nich se stane vaší srdeční záležitostí?


Černé umyvadlo na desku atypického tvaru kolekce IlbagnoAlessi. Výrobce: Laufen.

Trendy umyvadla: Na desku, do prostoru a vyrobená z keramických dlaždic

Umyvadla na desku – v prostoru koupelny vypadají velmi efektně. K výběru je více tvarů – třeba hranatý, kulatý nebo oválný. Velkou výhodou těchto umyvadel je to, že se dají umístit téměř kamkoliv na desku. A pokud bude deska delší, vznikne na ní v koupelně odkládací prostor pro koupelnové doplňky. Umyvadla na desku mohou stát také třeba na stolečcích z masivního dřeva či komodách-toto řešení se líbí zejména milovníkům retro koupelny a vintage koupelen.


Umyvadlo na desku značky Ravak.

Volně stojící umyvadla – jsou solitérem, který v koupelně působí luxusním dojmem. Toto umyvadlo je opravdu nepřehlédnutelné, a pokud patříte mezi milovníky netradičního koupelnového vybavení, není nad čím přemýšlet. Designová umyvadla do prostoru se vyrábějí jak v moderním a minimalistickém, tak vintage nebo retro stylu.


Designová umyvadla do prostoru z kolekce Palomba Collection od výrobce Laufen.

Umyvadla z keramických dlaždic – tato umyvadla jsou v koupelnovém světě novinkou, o které bude v budoucnu ještě hodně slyšet. Jsou vyrobená ze stejného materiálu jako obklad či dlažba. Obklady a dlažba v koupelně v imitaci kamene, mramoru či betonu, tak mohou s umyvadlem vytvořit „jedno tělo a jednu duši.“

Toto je katalogové řešení, které jeden z našich dodavatelů, společnost Mirage, dokáže nabídnout na míru. Zeptejte se nás, jaké jsou možnosti těchto umyvadel v našich studiích nebo online. Rádi vám poskytneme veškeré informace.


Závěsné umyvadlo v kombinaci se závěsnou skříňkou vyrobené z keramických dlaždic.

Tradiční umyvadla: závěsná, zápustná, polozápustná, nábytková

Závěsné umyvadlo – připevňuje se na zeď a v českých koupelnách se objevuje velmi často. Jeho výhodou je elegantní design a velký výběr tvarů – hranatý, půlkulatý, oválný či asymetrický. Některá závěsná umyvadla mají také větší odkládací plochu, která slouží k uložení mýdlenky, ručníku či zubních kartáčků.


Závěsné umyvadlo kolekce Living od výrobce Laufen s delší odkládací plochou.

Zápustné umyvadlo – instaluje se shora do designové desky, která může být vyrobena z různých materiálů, nebo jiného voděodolného podkladu. Výsledek vypadá velmi zajímavě – deska je většinou v jedné rovině s umyvadlem. Samozřejmostí je tvarová rozmanitost těchto umyvadel.


Zápustné umyvadlo IlbagnoAlessi od výrobce Laufen.

Polozápustná umyvadla – instalují se podobně jako zápustná umyvadla. Do desky se však zapouštějí jen zčásti a část umyvadla ční nad deskou. Takové řešení působí stylově. Polozápustná umyvadla mohou být alternativou k trendovým umyvadlům na desku.


Polozápustné umyvadlo značky Laufen.

Nábytková umyvadla – mezi zákazníky jsou velmi oblíbená. Nábytková umyvadla jsou spojena se skříňkou pod umyvadlem, která skýtá prostor pro uložení čisticích prostředků a dalšího vybavení do koupelny.


Nábytkové umyvadlo od výrobce Ravak.

Řešení pro malé i velké koupelny: Prostorná dvojumyvadla a malá umývátka

Dvojumyvadlo – uplatnění najde zejména v domácnostech, které mají více členů. Díky dvojumyvadlu se ranní či večerní hygiena všech rodinných příslušníků urychlí a tlačenice o pořadí v koupelně tak skončí. Ideální dvojumvyadlo má délku alespoň 150 cm.


Dvojumvyadlo s úložným prostorem od výrobce Ravak.

Malá umývátka – využití nacházejí zejména v malých koupelnách, ve kterých zákazníci řeší každý centimetr, a také na záchodech. Obvykle mívají na délku okolo 30 až 40 cm. Spolupracujeme i s dodavateli, kteří k malým umývátkům vyrábějí také skříňky pod umývátko a další koupelnový nábytek. Vše je speciálně navrženo zejména pro malé koupelny


Malé umývátko například od výrobce Roca je ideální do menší koupelny.

Seznamte se s umyvadly, která se vám budou snadno čistit

Chcete, aby se vám umyvadlo čistilo co nejlépe? Řada výrobců umyvadel si dnes uvědomuje požadavky zákazníků nejen na design, ale také čistotu a hygienu. Proto vyrábějí také designová umyvadla, opatřena speciálními povrchovými úpravami. Ty následně zaručují lepší čistitelnost a větší odolnost vůči nečistotám.


Umyvadla z materiálu SaphirKeramik od výrobce Laufen jsou opatřena speciální povrchovou úpravou, díky které se snadněji čistí.

Některá umyvadla a příslušenství k umyvadlům do koupelny či kuchyně máme skladem a můžete si je vybrat na našem e-shopu. Při výběru umyvadla myslete také na koupelnové doplňky. Styl celé koupelny dotvoří například:

  • mýdlenky
  • háčky na ručníky
  • držáky na zubní kartáčky
  • koupelnové žebříky…

Rádi vám pomůžeme umyvadlo sladit s vodovodními bateriemi, a také koupelnovými obklady a dlažbou. Vaše koupelna bude dokonalá!

Hledáte také vanu, koupelnový nábytek či sprchový kout do koupelny? Spoustu tipů k výběrů najdete v článcích: