Velké formáty v malé koupelně

Velké formáty v malé koupelně

Myslíte si, že velkoformátové obklady a dlažby jsou určeny jen do prostorných koupelen a do těch malých se zkrátka nehodí? Omyl! I v malé koupelně můžete použít velkoformátové obklady a dlažbu a nebudete vůbec litovat.

velkoformatovy obklad aisthesis v koupelně

Fotografie výše zachycuje vizualizaci velkoformátových obkladů a dlažby Aisthesis.

 

Nebojte se velkoformátových obkladů

Mýtus o malých koupelnách s malými obklady pořád přežívá. Především asi díky samotným obkladačům. Práce s velkými formáty na malém prostoru je totiž náročnější, je potřeba více dořezávat a vyrovnávat si často podklad. Pokud vás bude obkladač od výběru velkých obkladů a dlažeb zrazovat, nedejte se a trvejte na svém. Výsledek, pokud bude kvalitně a profesionálně proveden, bude stát za to.

Velký formát prostor sjednotí a opticky zvětší. Proto se ani v malé koupelně nemusíte bát a klidně použijte velké obdelníky 30x60 cm nebo 20x50 cm a další velikosti. Koupelna tak nebude rozčleněna a rozkouskována častými spárami. Velký formát navíc působí elegantně a luxusně.

Co dnes považujeme za velký formát?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

velkoformátové obklady trinity v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva attom wood

Často se i na obklad stěn používají dlažby. Odpadá tak dolaďování dlažby k obkladu a obráceně. Navíc dlažby bývají v mnoha případech již retifikovány - hrany výrobku jsou upraveny zabroušením na přesný rozměr s minimální odchylkou v rozměru mezi jednotlivými kusy. To Vám umožní pokládat dlaždice velmi blízko sebe a dosáhnout tak co nejmenší spáry i v malé koupelně. Koupelnové obklady a dlažby pak ještě více působí čistým a celistvým dojmem.

K výběru velkých formátů nás pobízí i trh. Výrobci houfně formáty „zvětšují“ a nabízejí nové série ve stále větších rozměrech. Velké rozměry jsou momentálně velký trend. Nejedná se ale o módní záležitost, která za dva tři roky pomine. Velké formáty zde již zůstanou, bude se jen neustále zdokonalovat a vylepšovat jejich povrch.

M.B.KERAMIKA nabízí bezpočet velkoformátových sérií, které můžete použít jak do velké tak do malé koupelny.

 

Přírodní design na velkém formátu

Jaký design obkladů a dlažeb zvolit v případě, že jste se rozhodli pro velkoformátové dlaždice? Rozhodně vsaďte na přírodní motivy. Fantasticky bude vypadat například imitace kamene. Čím větší formát zvolíte, tým lépe vynikne jeho kresba, žíly a barevné přechody. Obklady a dlažby v imitaci kamene se navíc velmi snadno kombinují díky decentním barvám, které skvěle ladí například s dřevěným vzorem. 

 velkoformátový obklad all over v koupelně

Absolutním vítězem jsou však obklady a dlaždice v imitaci mramoru. Tyto obkladačky ve velkém formátu jsou pastvou pro oči. Žíly mramoru téměř nepřerušované spárami vás doslova ohromí. Navíc v mramorových imitacích dnes najdeme i mnoho barev od zelené přes modrou až po krémové odstíny. V článku o designech a technických vlastnostech mramorových obkladů a dlažeb se dozvíte mnoho dalšího a načerpáte spoustu inspirace i pro malé koupelny. 

 velkoformátový obklad a dlažba jewels v koupelně

Fantasticky budou vypadat také dlouhé dlaždice v imitaci dřevěných prken, které okouzlí nejednoho návštěvníka vaší koupelny. Zapomeňte na malé rozměry a zvolte třeba 20x120 nebo širší variantu 30x120. Struktura dřeva vynikne mnohem lépe, pokud ji nebude rozdělovat tolik spár jako při menším formátu.

TIP PRO VÁS: Imitaci dřeva můžete i v malých nebo panelákových koupelnách doplnit dlažbou či obklady v imitaci betonu, které budou efektně kontrastovat s přírodním dřevěným dekorem. 

velkoformátové obklady a dlažba Beton v malé koupelně 

Pokud si pořád neumíte vybrat mezi jednotlivými designy, nebo barvami určitě najdete mnoho další inspirace také v naší sekci Inspirace pro obklady a dlažby.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT...

Výběr je stále před vámi?

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky, kteří vám pomohou vybrat obklady a dlažbu dle vašich představ. Nabídneme vám i vizualizaci celé koupelny.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz