Designové koupelnové vybavení

Nejen obklady a dlažby, ale také koupelnové vybavení podtrhuje celkový charakter a styl koupelny. U nás najdete velký výběr umyvadel, záchodů, koupelnového nábytku, vodovodních baterií, van, sprchových koutů a řadu dalšího vybavení a příslušenství do koupelen. Spolupracujeme s mnoha výrobci a víme, jaké jsou trendy v koupelnovém vybavení z hlediska jeho funkcí i designu. S výběrem vám rádi poradíme osobně nebo na online chatu – i ve večerních hodinách. S námi budete mít tu nejkrásnější koupelnu na světě. V textu níže, pod přehledem sortimentu, se dozvíte o našem koupelnovém vybavení více informací a najdete mnoho inspirací.

Některá umyvadla, sprchové kouty, vany či záchody máme skladem k okamžitému odběru.

Sortiment vybavení do koupelny

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Jak při výběru vybavení do koupelny pomáháme našim zákazníkům
 2. Jakou sanitární keramiku (umyvadla a wc mísy) u nás najdete

 3. Jaké vany, sprchové kouty a vaničky vám můžeme nabídnout

 4. Jaké jsou možnosti vodovodních baterií, sprchových setů a sprchových a masážních panelů?

 5. Jaký koupelnový nábytek u nás najdete

 6. Jak dokážeme zákazníkům při výběru obkladů, dlažeb i koupelnového vybavení poradit

Jak zákazníkům při výběru vybavení do koupelny pomáháme? A jakou přidanou hodnotu bude mít pro vás nákup u nás?

Naším cílem je, aby si u nás každý zákazník našel nejen obklady a dlažby do koupelny, ale také kompletní zařízení a příslušenství – ať už jde o umyvadlo, vanu, WC, vodovodní baterii, sprchový kout, masážní panel či mýdlenku nebo držák na ručníky.  Nechceme jít ale cestou tradičních e- shopů a pouze vám produkt prodat. U nás v M.B.KERAMICE vám chceme pomoci sladit koupelnové vybavení s obklady a dlažbou.

 
Trendy umyvadlo na desku a černý sprchový set v minimalistickém sprchovém koutu hezky ladí s obkladem a dlažbou do koupelny Jewels v imitaci mramoru.
 

Jiné umyvadlo, vanu či vodovodní baterie spolu vybereme pro minimalistický styl, jiné do koupelny v rustikálním designu a koupelna v industriálním stylu bude vypadat opět jinak. Pro běžného zákazníka, který se ve světě koupelen pravidelně nepohybuje, je těžké orientovat se v sortimentu vybavení koupelen – ať už jde o sprchovou baterii, vanu, či umyvadlo…

Výběr umyvadla, záchodu nebo vany je náročný nejen z hlediska volby toho správného designu, který dokonale zapadne do konceptu koupelny. Skutečný oříšek nastává také při výběru funkcí, které budou plně zohledňovat vaše očekávání a potřeby.

 
Bílá vana do prostoru a umyvadlo na desku dokonale ladí s kachličkami a dlažbou v imitaci kamene Discover.
 

Abychom vám výběr vany, sprchového koutu, umyvadla nebo vodovodní baterie a dalšího příslušenství a doplňků výrazně ulehčili, poskytujeme vám o každém produktu dokonalý informační servis i fotografické inspirace. U nás se o daném produktu dozvíte veškeré informace. Jako například:

  • Jaké jsou funkce daného záchodu, bidetu, vany či sprchového koutu…
  • Jaké jsou trendy a novinky v sortimentu van, záchodů, umyvadel a dalšího příslušenství do koupelen
  • Jak lze vanu, záchod, pisoár a umyvadlo co nejlépe čistit a udržovat
  • Jak při používání záchodu, vany nebo sprchového koutu ušetřit za vodu
  • Pro jaký styl koupelny se dané vybavení hodí
  • Jak se dá vana, sprchový kout nebo umyvadlo designově sladit s obklady, dlažbou a koupelnovým nábytkem…
 
 I takto hezky může vypadat vana do prostoru v kombinaci s tyrkysovým obkladem do koupelny Inspire  a s dlažbou v imitaci dřeva.
 

Jak se nás můžete ke koupelnovému vybavení zeptat na cokoliv, co vás zajímá?

  • osobně v jednom z našich pěti studií. Naši odborní prodejci vám s výběrem koupelnového vybavení poradí nejlépe, jak umí.
  • online na chatu – je to nový trend v komunikaci se zákazníky. Přes online chat u nás nakupují obklady, dlažby i koupelnové vybavení zákazníci z celé republiky. Se vším vám poradíme stejně precizně jako při osobní návštěvě prodejny.
 
Fotografie části našeho týmu v našem brněnském showroomu.
 

Jaké benefity vám přinese komunikace s našimi specialisty na online chatu?

  • získáte okamžitou odpověď na jakýkoliv dotaz, dokonce i večer
  • Ušetříte čas. Sami nemusíte hledat inspiraci a získávat informace
  • Vše vyřešíte rychle a z domu, pracují za vás jiní

Pro lepší představu vám rádi pošleme fotografie z realizací jiných zákazníků, videa z prodejny…

 
Takovouto koupelnu jsme pomohli zařídit jedné z našich zákaznic.Tato koupelna je inspirací pro zákazníky hledající jednoduchý moderní styl.
 
V oblasti sanitární keramiky a vůbec veškerého vybavení do koupelny spolupracujeme s řadou předních českých i zahraničních výrobců. Jako například: Hansgrohe, Jika, Laufen, Riho, Ravak, Roca, Roltechnik, ISAN Radiátory a další. 
 

Někteří výrobci nabízejí také kompletní koupelnové série v jednotném designu a konceptu – to znamená vanu, umyvadlo a koupelnové skříňky. Rádi vás s těmito řešeními pro koupelny seznámíme.

 
Na obrázku je koupelnové vybavení v jednotném designu – vana, umyvadlo a skříňky od výrobce Ravak.
 
Nejen obklady a dlažby ale i koupelnové vybavení u nás najdete i ve slevě v našem doprodeji koupelnového vybavení. Jedná se o kousky vystavené na některých našich prodejnách nebo o zboží, které se dnes již nevyrábí a na skladě máme jen omezený počet. 
 

Jakou sanitární keramiku (umyvadla a wc mísy) u nás najdete?

Pod pojmem sanitární keramika se v koupelnovém světě označují především umyvadla, záchody, pisoáry a bidety, včetně jejich kompletního příslušenství. U nás najdete sanitární keramiku v mnoha stylech a s možností řady funkcíVezměte si třeba taková umyvadla. Dnes mají mnohem více podob, než by si člověk pomyslel. Níže najdete vybrané inspirace. 

Umyvadla mohou být například:

Závěsná umyvadla – upevňují se na zeď a v koupelnách se objevují nejčastěji. Tato umyvadla mohou být klasická půlkulatá, hranatá či asymetrická.

 
Závěsné umyvadlo od výrobce Ravak.
 

Zápustná umyvadla – většinou se zapouštějí do desky anebo jiného voděodolného podkladu. Vypadají velmi efektně a stylově.

 
Umyvadla od výrobce Laufen zapuštěná do desky.
 

Umyvadla na desku (umyvadlové místy) – v posledních letech jsou v koupelnách velkým trendem. Volně mohou stát třeba na k tomu určených stolečcích z masivního dřeva či skříňkách a koupelně dodávají osobitý charakter. Mohou mít kulatý, hranatý i oválný tvar.

 
Inspirace: Keramické umyvadlo na skříňce kombinované s obklady do koupelny Perlage.
 
Umyvadlové mísy na dřevěném stolku v kombinaci s designovou dlažbou Hydraulic.
 

V naší nabídce máme samozřejmě i spoustu dalších typů umyvadel, jako například polozápustná umyvadla, dvojumavadla nebo umyvadla volně stojící v prostoru koupelny.

 
Volně stojící umyvadla od výrobce Laufen jsou v koupelně designovým prvkem.
 

Velmi oblíbené jsou v koupelnách také nábytková umyvadla - jsou spojená se skříňkou pod umyvadlem, která koupelně poskytuje prostor pro uložení čisticích prostředků či ručníků. Odpad - sifon je šikovně ukrytý za dvířky nábytku. Pro možnost lepšího využití prostoru skříňky lze použít speciální místošetřící nábytkový sifon.

 
Keramické umyvadlo od výrobce Ravak v kombinaci se skříňkou, která poskytuje dostatek úložného prostoru.
 

Tápete, jaké umyvadlo bude pro vás to pravé? Není nic jednoduššího než nás kontaktovat a nechat si poradit s výběrem. 

WC mísy mohou být například:

 • stojící – záchodová mísa stojí na podlaze a splachovací nádržka je upevněna na zdi nebo může být záchod napojen na elegantní podomítkovou splachovací nádržku. Pokud je WC spojené s keramickou nádržkou, jedná se o WC kombi. Tyto záchody se nacházejí především ve starších, rekonstruovaných koupelných, ale také v novodobých koupelnách v retro stylu.
 
Na obrázku je kombi záchod od výrobce Roca v kombinaci s další sanitární keramikou. Inspirací může být zejména pro koupelny v retro stylu.
 
 • závěsná – v novodobých koupelnách jsou nejoblíbenějším typem. Díky tomu, že se napojují na podomítkovou splachovací nádržku nainstalovanou přímo ve zdi, zabírají málo místa a snadno se pod nimi uklízí.
 
Koupelna se závěsným záchodem a bidetem od výrobce Roca v kombinaci s další sanitární keramikou.
 

Řadě zákazníků postačují v domácnosti „obyčejné“ stojící či závěsné toalety, jiní mají větší požadavky na design a uživatelský komfort. Dnešní moderní toalety mohou mít mnoho funkcí. Velkým trendem jsou záchody, které se velmi snadno čistí a šetří náklady na vodu.

Neváhejte se nás zeptat i na jinou sanitární keramiku – pisoáry, bidety nebo jiné příslušenství. Pomůžeme vám vybrat vhodnou sanitární keramiku tak, aby dokonale ladila s obklady a dlažbou ve vaší koupelně a měla přesně ty funkce, jaké potřebujete.

 
Na fotografii je vana, umyvadlo a bidet od výrobce Laufen.
 

Jaké vany, sprchové kouty a vaničky vám můžeme nabídnout?

Van, sprchových koutů a vaniček dnes existuje na trhu nepřeberné množství. Při jejich výběru je kvalitní poradenský servis nesmírně důležitý. Právě sprchové kouty nebo vám totiž v koupelně poskytují největší prostor pro očistu a relax. Proto je důležité, aby vana či sprchový kout splňovaly nejen vaše požadavky na design, ale také funkčnost a zohledňovaly prostorové možnosti koupelny.

 
Inspirace pro netradiční ložnici, v které se nachází volně stojící designová vana od výrobce Laufen.
 

Vany se rozlišují podle několika kategorií. Když vezmeme v potaz materiály, ze kterých jsou vyrobené, tak mohou být zejména:

 • akrylátové – déle udrží teplou vodu a jejich výhodou jsou tvarové a barevné možnosti. Mohou mít nejen bílou, ale také třeba žlutou, červenou či černou barvu. Možností je celá řada.
 • smaltované – jejich výhodou je především to, že jsou velmi odolné vůči otěru, poškrábání a chemikáliím
 
Akrylátová volně stojící vana od výrobce Riho v modré barvě.
 

Vany mohou být také klasicky postavené v rohu, případně přisazené ke stěně anebo volně stojící v prostoru koupelny. Vany obecně mají také různou hloubku a obrovské množství tvarů – obdélníkový, oválný, kulatý či rohový nebo atypické tvary. Už jste třeba viděli vanu ve tvaru srdce?

 
Vana Lovestory od výrobce Ravak ve tvaru srdce.
 

Řada van je také vybavena speciálními masážními systémy nebo možností efektního podsvícení. V našem sortimentu máme řadu takovýchto speciálních modelů. Inspiraci najdete v sekci Vany

 
Na fotografii je masážní vana od výrobce Riho.
 

Podobně jako van je na trhu i celá řada vaniček a sprchových koutů. U sprchových koutů je velmi důležité dbát nejen na výběr správného rozměru, ale také na způsob otevírání dveří sprchového koutu (pantové či posuvné). Neméně důležité je i provedení dveří, které může být skleněné nebo plastové, matné, polomatné, zcela průhledné nebo s různými potisky. S výběrem vám samozřejmě poradíme osobně nebo online.

 
Neuzavíratelný sprchový kout od výrobce Jika s čirým sklem.
 

Jaké jsou možnosti vodovodních baterií, sprchových setů a sprchových a masážních panelů?

Nedílnou součástí vybavení koupelny jsou vodovodní baterie, kterých je mnoho druhů. Liší se především stylem a možnostmi instalace. Jinou baterii zvolíte k umyvadlu, jinou k vaně a jinou do sprchy či k bidetu. S výběrem vám samozřejmě poradíme.

 
Na fotografii je horní hlavová sprcha Hansgrohe.
 

Podle typu umístění se baterie dělí na:

 • stojánkové – umisťují se na umyvadlo nebo na desku vedle umyvadlové mísy
 
Stojánková umyvadlová baterie od výrobce Roca.
 
 • nástěnné – upevňují se na stěnuMají 2 přívody, jeden pro teplou, druhý pro studenou vodu. Mohou být ve variantě pro umyvadlo, pro vanu nebo pro sprchu.
 
Nástěnná sprchová baterie od výrobce Jika.
 
 • podmítkové – tělo baterie je zabudováno ve stěně a vidět jsou jen ovládací prvky – páka či kohoutek. Jejich výhodou je, že zabírají méně místa. Jsou ideálním řešením do sprchových koutů.
 
Podomítková vanová/sprchová baterie od výrobce Laufen.
 

Podle typu ovládání mohou být baterie pákové a kohoutkové. Zatímco pákové baterie jsou dnes v moderních domácnostech využívány nejčastěji, kohoutkové často vyhledávají zejména milovníci retro a vintage stylu.

 
Páková stojánková baterie v černé barvě. Inspirace od značky: Hansgrohe.
 
Kohoutková kuchyňská baterie v moderním designu od výrobce Laufen.
 

Mezi zákazníky jsou v současné době velmi oblíbené termostatické baterie, které udržují konstantní teplotu vody. Jejich výhodou je rychlé nastavení teploty vody – do pěti až deseti vteřin při shodném tlaku teplé a studené vody v trubkách. Tím se uspoří až 50% vody a energie na její ohřev. Termostatické baterie mají také integrovanou bezpečnostní pojistku, která zabraňuje neúmyslné volbě teploty vyšší než 38 °C, u některých výrobců je tato hranice 40 °C.

 
Termostatická podmítková baterie od výrobce Hansgrohe.
 

Baterii můžete také pořídit jako součást sprchového setu, který je vhodný k vanám nebo do sprchových koutů. Jaké jsou výhody sprchových setů?

  • Jejich součástí je tyč s držákem ruční sprchy nebo samostatný držák pro uchycení ruční sprchy. Někdy i horní hlavová sprcha, případně mýdlenka či zásobník na sprchový gel. Díky tomu nemusíte nic kompletovat – vše už je hotovo z výroby.
  • Součástí setů je i ruční sprcha, některé jsou i s více typy proudů, a sprchová hadice. Některé sety již obsahují baterii anebo k nim lze přikoupit baterii dle vlastního výběru.
 
Sprchový set od výrobce Hansgrohe.
 

Sprchové masážní panely mají ještě více funkcí než sprchové sety. Pozůstávají (Skládají se) z horní sprchy, ruční sprchy, sprchové baterie a masážní trysky. Se sprchovým masážním panelem si v pohodlí domova užijete relax jako ve wellness centru.

Sprchový panel s termostatickou baterií dnes je obvykle vybaven i dětskou pojistkou proti opaření. Moderní sprchové panely bývají vybaveny regulátory průtoku vody, díky čemu se spotřeba vody ve srovnání s koupáním může snížit až o polovinu.

 
Sprchový panel od výrobce Hansgrohe.
 

Jaký koupelnový nábytek u nás najdete?

Koupelnový nábytek dotvoří celkový charakter a styl vaší koupelny. U nás najdete jak různé skříňky, které jsou součástí umyvadla, tak samostatně stojící skříňky. Rádi vám pomůžeme vybrat koupelnový nábytek, který bude dokonale ladit s obklady a dlažbou v koupelně. Bílým koupelnovým nábytkem z keramiky samozřejmě nic nezkazíte. Je ale i spousta koupelnového nábytku v jiných barvách – třeba hnědé, červené či černé…

 
Koupelnový nábytek v imitaci dřeva od výrobce Riho.
 

Koupelnový nábytek bývá nejčastěji vyroben:

  • z dřevotřísky – dřevotřískové desky musí být vždy opatřené ochrannou vrstvou – z dřevěné dýhy (vypadají jako dřevěné) nebo lamina (mohou mít libovolný vzhled)
  • z MFD desek (kompaktní deska z dřevěných vláken) – nábytek má různé barvy a úpravy povrchu, případně může být lakován
  • z masivního dřeva – nábytek z pravého dřeva v různých barvách

V posledních letech je v koupelnách velmi oblíbený závěsný koupelnový nábytek, pod kterým se snadno uklízí a opticky zvětšuje prostor koupelny.

 
Závěsný koupelnový nábytek od výrobce Laufen.
 

Trend současnosti: Koupelnový nábytek, který je vyrobený ze stejného materiálu jako obklad a dlažba v koupelně

Líbí se vám v koupelně design obkladů a dlažeb v imitaci mramoru, kamene či betonu? A co byste řekli na to, kdybyste mohli mít v koupelně také skříňky, umyvadlo či další koupelnové doplňky, vyrobené ze stejných dlaždic? Přesně toto řešení dokážou někteří z našich dodavatelů nabídnout na míru. Zeptejte se nás na podrobnosti.

 
Někteří z našich dodavatelů vyrábí z dlaždic také koupelnový nábytek a sanitární keramiku, jako například umyvadla.
 

Inspiraci můžete načerpat také ve videu o koupelnovém vybavení z obkladů a dlažeb, které jsme pro vás exkluzivně natočili na veletrhu CERSAIE v září 2019 v italské Bologni. Tato prestižní akce je největší přehlídkou keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení v Evropě.

 
Umyvadlo v designu terazzo, vyrobené ze stejného materiálu jako obklady a dlažba.
 

Jak dokážeme zákazníkům při výběru obkladů, dlažeb i koupelnového vybavení poradit? Inspirujte se recenzemi

O tom, že si na kvalitním poradenství při výběru koupelnového vybavení, doplňků i obkladů a dlažeb opravdu hodně zakládáme, svědčí celá řada pozitivních recenzí od našich zákazníků.

Tyto recenze najdete na portálu google.cz, podívat se můžete zde. Recenze nám zákazníci píší také na portál firmy.cz, najdete je tady.

Příklad recenze spokojeného zákazníka, kterému jsme poradili osobně na prodejně:

„100% profesionální přístup k zákazníkovi se snahou řešit veškeré požadavky k maximální spokojenosti dle přísloví "náš zákazník, náš pán". A to v kompletní službě od návrhu řešení a designu až po dodávku potřebného zboží. Vřele mohu doporučit!!!“ takto naši práci na portálu firmy.cz ohodnotil pan Remeta.

 
I takovouto koupelnu jsme pomohli zařídit jednomu z našich zákazníků.
 

Příklad recenze spokojeného zákazníka, kterému jsme poradili online na chatu:

„Obrovská spokojenost a velké díky paní/slečně Marcele Prümmerové. Po e-mailu trpělivě několik měsíců odpovídala na moje dotazy a výmysly. Ochotně mi poslala vzorky, abych si mohl vybrat. Zaplatil jsem a zboží mi bylo doručeno, vše bez sebemenšího zádrhele. Ještě jednou mockrát děkuju,“ těmito slovy ohodnotil práci naší kolegyně z online chatu na portálu google.cz pan Vokálek.

Přidáte se k našim spokojeným zákazníkům i vy? Každý měsíc absolvujeme školení o koupelnovém vybavení, obkladech a dlažbách, abychom vám mohli z našeho sortimentu přesně dle vašich představ doporučit to nejlepší a splnit vaše představy o dokonalé koupelně.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme